TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chraniuk: PKP Intercity nie boi się konkurencji
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.01.2020 13:45:34
Chraniuk: PKP Intercity nie boi się konkurencji

PKP Intercity nie boi się konkurencji i jest na nią przygotowane – powiedział Marek Chraniuk, szef przewoźnika.

PKP Intercity nie boi się konkurencji i jest na nią przygotowane – powiedział Marek Chraniuk, szef przewoźnika.

To ważna deklaracja, potwierdzająca niejako fakt, że pojawiające się w ostatnim czasie medialne doniesienia, jakoby LEO Express miał zagrozić przewoźnikowi, są mocno przesadzone.

Modernizujemy tabor. Po kilku latach, po których widzimy jak polska kolej zmienia się, jak przybywa pasażerów nie ma żadnych zagrożeń – wskazał Marek Chraniuk. Jesteśmy coraz lepiej przygotowani do konkurowania z innymi przewoźnikami – dodał.

Słowa te Prezes PKP Intercity wypowiedział kilkanaście minut po zakończeniu konferencji prasowej, poświęconej zakończeniu realizacji projektu modernizacji 90 wagonów do standardu 174A. Jest to jeden z elementów strategii taborowej, która jest konsekwentnie realizowana przez przewoźnika, i obejmuje nie tylko wagony, ale również lokomotywy i ezt-y.

Jeszcze dwa lata temu na niektórych ciągach komunikacyjnych pasażerowie nie mieli możliwości korzystania ze zmodernizowanych wagonów. Teraz to się zmienia i do ich dyspozycji pozostają klimatyzowane i komfortowe jednostki – podkreślał Marek Chraniuk. To właśnie komfort, nowoczesny – nowy i zmodernizowany tabor – ma przyciągać podróżnych. Ale ma także dawać przewagę nad konkurentami. Na zmodernizowanych przez PKP PLK odcinkach pojawiają się zmodernizowane wagony, dostosowane do kursowania z prędkością 160 km/h. Dzięki temu pasażerowie będą jeździć szybciej. Do 2023 roku chcemy mieć 80% zmodernizowanego tabor – podkreślił Marek Chraniuk.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
wagon
konkurencja
tabor
Marek Chraniuk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.