TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chraniuk: Jesteśmy bezkonkurencyjni
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2018 15:27:31 3 komentarze
Chraniuk: Jesteśmy bezkonkurencyjni

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o potrzebie pojawienia się na polskim rynku przewozów pasażerskich konkurencji. Dziś w Katowicach Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk stwierdził: Jesteśmy bezkonkurencyjni.

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o potrzebie pojawienia się na polskim rynku przewozów pasażerskich konkurencji. Dziś w Katowicach Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk stwierdził: Jesteśmy bezkonkurencyjni.

Na trasach do 400 km, a więc na większości tras w Polsce. Na pozostałych, nielicznych, konkurować mogą z pociągami jedynie samoloty. Takie podejście do tematu pokazuje, że PKP Intercity są pewne swego, w sumie nie bardzo mają się kogo obawiać. Jedyne zagrożenie mogą stanowić samochody prywatne. Przewoźnik dostrzega to, Chraniuk mówił dziś o pasażerach biznesowych, którzy na trasie Warszawa – Poznań zrezygnowali z pociągów i przesiedli się do aut.

Pewności Prezesowi PKP Intercity dodaje zapewne fakt, że rośnie liczba pasażerów, którzy korzystają z usług przewoźnika, często nie mając innej alternatywy.

Udaje nam się przetrwać, bo wspólnie z PKP PLK tak tworzymy rozkład, aby był on jak najlepszy dla pasażera – mówił Chraniuk. Z braku takiej możliwości Koleje Mazowieckie zrezygnowały z Dragona, bo rozkład dla pasażerów był niekorzystny.

Chraniuk podał też, że za 4 miesiące 2018 roku PKP Intercity zanotowały wynik dodatni. W porównaniu z 2015 rokiem zanotowano wzrost o 55%.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • yasny – 15.05.2018

  Jest zasadnicza różnica pomiędzy byciem bezkonkurencyjnym a monopolistą.

 • Michał Skrzecz – 15.05.2018

  Wpuscic DB to od razu zrzednie im mina.

 • Zdzich – 15.05.2018

  Beton betona betonem pogania w tym PKPIC.

 • Kaszebe – 16.05.2018

  "Na trasach do 400 km/h, a więc na większości tras w Polsce"! A są gdzieś w tym pięknym kraju trasy powyżej 400km/h?!?!? @Zdzich ,wybacz ale nie obrażaj betonu; )))

 • Jarek Ibuprom – 16.05.2018

  Pycha przychodzi ostatnia

 • Igor Wójciak – 16.05.2018

  W rozumieniu że konkurencja po prostu nie istnieje.

 • Marek Stelmasik – 16.05.2018

  bezkonkurencyjni bo układami blokują wejście konkurencji

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.