TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chraniuk: Analizujemy jeszcze wakacyjne możliwości
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.04.2019 10:53:10 1 komentarz
Chraniuk: Analizujemy jeszcze wakacyjne możliwości

Kilka dni po przedstawieniu wakacyjnego rozkładu jazdy przez FlixBusa zapytaliśmy co o nich sądzi Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Kilka dni po przedstawieniu wakacyjnego rozkładu jazdy przez FlixBusa zapytaliśmy co o nich sądzi Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Jak się okazuje wakacyjny rozkład jazdy przewoźnika kolejowego jest jeszcze na etapie analiz i uzgodnień. Obecny rozkład jazdy jeszcze nie jest wakacyjny. Obowiązuje do czerwca – powiedział nam Marek Chraniuk.

I dodał, że Polska jest obecnie wielkim placem budowy. Musimy wiedzieć, co możemy zaproponować dla pasażerów i w jakich obiegach. Są linie, które nasze pociągi pokonują ponad 1000 km i musimy wiedzieć, jak będą wyglądać przejścia składów i ile czasu będziemy potrzebować na stacjach zwrotnych. Na pewno pociągi wakacyjne będą cieszyły się dużą frekwencją i trzeba będzie przygotowywać je do drogi powrotnej – wyjaśnił szef PKP Intercity.

Drążąc nieco temat zapytaliśmy Prezesa, czy remonty prowadzone przez PKP PLK mogą odebrać pasażerów, którzy przesiądą się chociażby do FlixBusa. Marek Chraniuk stwierdził, że jakiś czas temu mówiono o konkurencji LEO Express. Okazało się, że pojeździł i zrezygnował w związku z modernizacjami (obecnie pociągi LEO Express kursują ponownie z Pragi do Krakowa – przyp. InfoRail.pl). My mamy przewagę nad konkurencją przez to, że mamy rozkład cykliczny, co jest ważne dla pasażerów – mówił Marek Chraniuk.

Liczy się cykl, częstotliwość i niezawodność. Nasze pociągi dojeżdżają nawet kiedy są utrudnienia. Nie wiem jak konkurencja będzie reagowała w sytuacjach kryzysowych. My mamy i odpowiedni sztab ludzi i wsparcie klienta i procedury. To powoduje, że jakość, mimo tych utrudnień, jest zachowana. Jestem przekonany, że pasażerów nam nie ubędzie. FlixBus może być uzupełnieniem naszej oferty – dodał szef PKP Intercity.

A wracając do wakacyjnego rozkładu jazdy wiemy, że z Bohumina do Helu pojedzie pociąg "Wydmy", o czym poinformowały już Koleje Czeskie. Zestawiony, jak w ubiegłym roku z czeskich wagonów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
rozkład jazdy
  • kolejFAN – 16.04.2019

    z Bohumian? seriously?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.