TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chcesz zobaczyć łódzki Impuls2. Przyjdź na koncert!
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2018 18:00:21 2 komentarze
Chcesz zobaczyć łódzki Impuls2. Przyjdź na koncert!

W piątek, 14 września, o godz. 19.30 na terenie EC1 szykuje się - jak zapowiadają organizatorzy - najbardziej energetyczne wydarzenie miesiąca. Pojawi się Grzegorz Hyży i Impuls2.

W piątek, 14 września, o godz. 19.30 na terenie EC1 szykuje się - jak zapowiadają organizatorzy - najbardziej energetyczne wydarzenie miesiąca, czyli premiera nowego pociągu Impuls2, który niebawem pojawi się na torach Łodzi i województwa.

- Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozwija się dynamicznie i łączy łódzkie. 14 nowych pociągów zasili tabor ŁKA, co stworzy możliwość zwiększenia liczby połączeń, a przyszła budowa tunelu pod Łodzią usprawni i wesprze komunikację miejską - powiedział marszałek województwa Witold Stępień, zapraszając na inaugurację nowego pociągu oraz koncert Grzegorza Hyżego w EC1.

Wydarzenie rozpocznie o godz. 19.30 na peronie 2 dworca Łódź Fabryczna, na który w blasku świateł i przy dźwiękach muzyki filmowej wjedzie nowy pociąg Impuls2 ŁKA. Liczba miejsc na peronie jest ograniczona, ale pokaz będzie transmitowany na telebimie na scenie przed EC1, gdzie odbędzie koncert, na który wstęp jest bezpłatny.

- Nowoczesne pociągi ŁKA stały się ważnym elementem systemu miejskiej komunikacji w Łodzi oraz połączyły z naszym miastem ośrodki na terenie województwa, wyznaczając i podkreślając znaczenie głównej metropolii regionu - podkreśliła prezydent Hanna Zdanowska, dziękując i gratulując nowego taboru ŁKA, zakupionego w ramach dofinansowania z środków unijnych w ramach RPO.

Parametry nowego pociągu podał prezes ŁKA Janusz Malinowski, podkreślając nowoczesne wyposażenie składów i komfort jazdy pasażerów. Impuls2 ma 160 miejsc siedzących, może rozwinąć prędkość do 160 km/h, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, posiada sieć Wi-Fi, klimatyzację, gniazda do ładowania sprzętu mobilnego, kącik rodzinny, wieszaki na rowery.

Kolejne dostawy pociągów z Nowego Sącza pozwolą na zwiększenie częstotliwości kursów oraz usprawnią nowe trasy, np. z Łodzi do Tomaszowa, Radomska czy Skierniewic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls2
Newag
ŁKA
Łódzkie
  • Zdzich – 11.09.2018

    W dniu 27.08 można było zobaczyć nowego Impulsa dla ŁKA na trasie Jelenia Góra-Szklarska Poręba Górna.Całkiem ładnie wygląda.

  • zeus04 – 11.09.2018

    Nie ma darmowych obiadów. Znowu podatnik zapłaci, ale redakcja jest zaproszona i wszystko jest OK ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !