TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ceske drahy chcą uruchomić koleje połączenia do Polski. Nad morze i do granicy z Ukrainą
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.05.2019 10:03:27
Ceske drahy chcą uruchomić koleje połączenia do Polski. Nad morze i do granicy z Ukrainą

Ceske drahy, nie chcą poprzestać na pociągu "Wydmy", kursującym z Bohumina do Helu i Łeby. Czeski przewoźnik planuje koleje połączenia.

Ceske drahy, nie chcą poprzestać na pociągu "Wydmy", kursującym z Bohumina do Helu i Łeby. Czeski przewoźnik planuje koleje połączenia.

Takie są oczekiwania pasażerów, stąd też rozważane jest uruchomienie bezpośrednich pociągów z Ostrawy do Kołobrzegu i Świnoujścia. Planowany rozkład jazdy zakłada, ze będą to połączenia nocne. Pierwsze z nich miałoby ruszać z Bohumina około 21:50, drugie zaś godzinę wcześniej.

To jednak nie jedyne plany Ceskich Drah. Przewoźnik chce jeździć także z Ostrawy do Przemyśla, a więc niemalże do granicy polsko-ukraińskiej. Tam pasażerowie mogliby przesiadać się do pociągów UZ. Przypomnijmy, że plany takie ma również LEO Express, który chciałby jeździć do Medyki. Na razie jednak są to tylko plany. Ceske drahy chcą swoje połączenia uruchamiać we współpracy z PKP Intercity, a to oznacza, że ich pozycja staje się o wiele silniejsza niż konkurencji. Docelowo mógłby bowiem zostać wdrożony schemat znany przy uruchamianiu pociągu "Wydmy". Czesi udostępniając swoje wagony umożliwiają wydłużenie poza polską granicę istniejących już połączeń PKP Intercity w kategorii TLK/IC.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Czechy
Kołobrzeg
Świnoujście
Przemyśl
PKP Intercity
Ostrawa
Bohumin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.