TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Byk w historycznym malowaniu, PKP CARGO zaprasza na prezentację
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.03.2018 12:38:35
Byk w historycznym malowaniu, PKP CARGO zaprasza na prezentację (foto: PKP CARGO)

PKP CARGO przywróciły historyczne malowanie kolejnej lokomotywie. To ET22-933.

PKP CARGO przywróciły historyczne malowanie kolejnej lokomotywie. To ET22-933.

A już w następny weekend prezentacja odnowionej lokomotywy. Przewoźnik zaprasza wszystkich fanów 7 kwietnia między 11.00 a 14.00 do Bydgoszczy. Szczegóły mamy poznać po świętach, będziemy o nich informować na łamach InfoRail.pl. 

Ciekawostką jest tabliczka z herbem Ostrołęki na czole elektrowozu. Jest on tam już od wielu latu, nie mogło go zatem zabraknąć również po remoncie. ET22-933 to lokomotywa wyprodukowana w 1985 roku. Jak podaje Ilostan Pojazdów Trakcyjnych jeszcze w tym roku trafiła właśnie do Ostrołęki, stąd herb tego miasta. Obecnie lokomotywa jest przypisana do Północnego Zakładu PKP CARGO.

Co ciekawe przez całe swoje życie lokomotywa nie zmieniała zielonego malowania na firmowe, niebieskie przewoźnika.

I jeszcze jedna ciekawostka. Jak podaje Ilostan Pojazdów Trakcyjnych lokomotywa wystąpiła w filmie komediowym ,,Galimatias czyli Kogel Mogel 2'', podczas wjazdu z pociągiem na dworzec Warszawa Centralna (film można znaleźć na YouTube, moment z lokomotywa to około 1:10:10 min.).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
lokomotywa
ET22
  • Adam Gajewski – 29.03.2018

    Gdzie dokładnie ta prezentacja bedzie ?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.