TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa linii kolejowej do Pyrzowic nie wpłynie na ruch pociągów
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2018 11:03:24
Budowa linii kolejowej do Pyrzowic nie wpłynie na ruch pociągów

Obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe nie przewidują utrudnień w prowadzeniu ruchu kolejowego w związku z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie"

Obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe nie przewidują utrudnień w prowadzeniu ruchu kolejowego w związku z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie" – poinformował wiceminister Marek Chodkiewicz.

Przypomnijmy, że umowa została podpisana w dniu 14 marca 2018 r. Oszacowana na podstawie studium wykonalności wysokość nakładów inwestycyjnych wynosi ok. 550 mln zł.

Prace na linii kolejowej nr 182 są planowane do realizacji w dwóch etapach:

etap I zakłada opracowanie dokumentacji projektowej projektu budowlanego wraz z pozyskaniem decyzji administracyjnych: decyzji o lokalizacji linii kolejowej, pozwolenia wodnoprawnego oraz pozwolenia na budowę. Zakończenie prac planowane jest w III kw. 2019 r.

etap II zakłada realizację robót budowlanych oraz opracowanie dokumentacji projektowej powykonawczej. Realizacja ww. prac planowana jest w okresie od III kw. 2019 r. do II kw. 2022 r.

Zakres rzeczowy prac w ramach projektu pn. "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie" zakłada m.in.:

- odbudowę oraz modernizację linii kolejowej nr 182 pomiędzy stacją Tarnowskie Góry a stacją Zawiercie, co umożliwi skomunikowanie portu lotniczego w Pyrzowicach z Częstochową (przez Zawiercie), Katowicami (przez Zawiercie oraz Tarnowskie Góry) oraz Bytomiem (przez Tarnowskie Góry);

- modernizację łącznicy kolejowej nr 705 Zawiercie R 125 – Zawiercie R 97, co pozwoli na bezpośredni wjazd na linię kolejową nr 182 od strony Katowic;

- odbudowę łącznicy Tarnowskie Góry TGE – Gosek o długości 1,1 km, co umożliwi przywrócenie przewozów pasażerskich z uwzględnieniem dojazdu do MPL Katowice w Pyrzowicach z kierunku północnego, tj. linii kolejowej nr 131 Chorzów Batory – Tczew.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
lotnisko
Pyrzowice