TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bombardier

Bombardier Transportation

Mysia 5
00-496 Warszawa
mazowieckie

Lokomotywy

Tel.: 22 5965120 Fax: 22 5965129

pl.bombardier.com

 

Bombardier jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia około 1000 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Szeroki zakres działalności obejmuje:

  • produkcję nadwozi lokomotyw, ram wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespołów trakcyjnych ruchu regionalnego, tramwajów i wagonów metra
  • projektowanie i produkcję systemów sterowania i kontroli ruchu kolejowego
  • produkcję aparatury elektrycznej
  • usługi utrzymania urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz taboru kolejowego


Pociągi piętrowe nowej generacjiBOMBARDIER TWINDEXXeksploatowane są w Polsce przez Koleje Mazowieckie. Lokomotywy z rodzinyTRAXXużytkują m.in. LOTOS Kolej, Pol-Miedź Trans oraz Koleje Mazowieckie. Nowoczesne niskopodłogowe tramwajeFLEXITYusprawniają transport miejski w Krakowie, Gdańsku i Łodzi. Na większości głównych linii kolejowych użytkowane są systemy sterowania ruchem kolejowym, zaprojektowane i wyprodukowane przez Bombardier Transportation. Od czerwca 2012 roku nowoczesne samoloty turbośmigłoweBOMBARDIER Q400 NextGenw lotach krajowych i międzynarodowych wykorzystuje Eurolot S.A.

Sukces rynkowy Bombardier zawdzięcza naciskowi, jaki kładzie na innowacje technologiczne zgodne z duchem poszanowania środowiska naturalnego. Takie podejście do nowoczesności stanowi odpowiedź Bombardiera na potrzeby Klientów i wyraz odpowiedzialności firmy, działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nasza siostrzana dywizja, Bombardier Aerospace, projektuje, produkuje i obsługuje innowacyjne produkty lotnicze na rynku samolotów biznesowych, komercyjnych i specjalnych oraz samolotów-amfibii. Bombardier Aerospace posiada najbardziej kompleksową ofertę samolotów i jest na pierwszym miejscu na rynku samolotów biznesowych i regionalnych. W 2012 roku Bombardier podpisał umowę z Eurolot S.A. na dostawę ośmiu samolotów turbośmigłowychQ400 NextGenz opcją na dodatkowe 12 maszyn. Nowa flota nowoczesnych samolotów turbośmigłowych obsługuje krajową i zagraniczną siatkę połączeń polskiego przewoźnika.

Oferta

Pojazdy szynowe

Bombardier oferuje najszerszą na świecie gamę pojazdów szynowych, przeznaczonych do eksploatacji w miastach i na kolejowych liniach magistralnych. Produkuje m.in. bezobsługowe systemy transportu osób, kolej jednoszynową, lekkie pojazdy szynowe, systemy ART, wagony metra, pociągi podmiejskie i regionalne jak również pociągi intercity, dużych prędkości oraz pociągi wielkich prędkości, a także lokomotywy i głowice napędowe dla tych składów. Na świecie w eksploatacji jest obecnie ponad 100 000 pojazdów szynowych, wyprodukowanych przez firmę Bombardier.

Sterowanie ruchem kolejowym

Bombardier produkuje zaawansowane rozwiązania w zakresie sygnalizacji dla komunikacji miejskiej (CITYFLO) oraz systemy dla kolejowych linii magistralnych (INTERFLO). Firma jest liderem w technologii ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym) oraz CBTC (sterowanie pociągami oparte na komunikacji).

Serwis i utrzymanie

Bombardier oferuje kompleksowy serwis i obsługę pojazdów szynowych przez cały cykl ich życia: usługi utrzymania taboru, zarządzanie flotą, naprawy, odnowienie i modernizację pojazdów oraz rozwiązania w zakresie dostaw materiałów i komponentów.

Wózki

FLEXX ? najbardziej kompleksowa na świecie oferta wózków dla wszystkich produkowanych przez nas pojazdów szynowych. W tym segmencie jesteśmy niekwestionowanym światowym liderem ? w eksploatacji jest ponad 200.000 wózków produkcji Bombardier.

Napędy i sterowanie

MITRAC ? kompletne portfolio produktów dla szerokiego zakresu zastosowań - od trolejbusów po lokomotywy towarowe. Jesteśmy czołowym światowym dostawcą systemów napędowych i urządzeń sterowania dla pojazdów szynowych.

Systemy transportowe

Nasze rozwiązania w zakresie systemów transportowych typu ?design-build-operate-maintain? przygotowywane zostały specjalnie z myślą o potrzebach klientów. Dostarczyliśmy ponad 60 systemów na całym świecie i mamy ponad 35-letnie doświadczenie w inżynierii i integracji systemów.

Pokładowe systemy bezpieczeństwa

Technologie ECO4 ? zbudowane na czterech filarach: energii, wydajności, oszczędności i ekologii ? pomagają oszczędzić energię, chronić środowisko i poprawić ogólną pracę pociągu.


Aktualizuj daneTabor szynowy - ezt, szt, lokomotywy, elementy infrastruktury