TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bombardier na targach w Berlinie z interaktywnym stoiskiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.08.2018 14:39:42
Bombardier na targach w Berlinie z interaktywnym stoiskiem

W tym roku Bombardier na berlińskich targach skoncentruje się na swoim wysoce interaktywnym stoisku wewnętrznym.

W tym roku Bombardier na berlińskich targach skoncentruje się na swoim wysoce interaktywnym stoisku wewnętrznym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma będzie mogła skorzystać z najnowszych technologii multimedialnych, aby zaprezentować swoim klientom nowatorskie rozwiązania, związane z ekomobilnością na całym świecie. Stoisko będzie wyposażone w interaktywną technologię, pozwalającą klientom wirtualnie konfigurować rozwiązania mobilne, dostosowane do potrzeb różnych typów miast czy systemów transportowych.

Właśnie w takiej technologii zaprezentowane zostaną również pojazdy Bombardiera. W wirtualnej rzeczywistości 360 ​​° będzie można zobaczyć chociażby jednotorową kolej INNOVIA z Bangkoku, tramwaj FLEXITY z Zurychu, czy stację metra MOVIA w Sztokholmie. Interaktywna prezentacja ma pomóc klientom dostrzec zalety każdego z tych mobilnych rozwiązań, a także opcje: sygnalizacji, infrastruktury, utrzymania oraz komponentów.

Jednym z najważniejszych elementów w ekspozycji Bombardiera będzie akumulatorowy skład Talent 3, przeznaczony do obsługi linii nieelektronicznych lub częściowo zelektryfikowanych. Jest to innowacyjna jednostka, wyposażona w akumulatory trakcyjne MITRAC, która wejdzie do regularnej eksploatacji w 2019 roku. Podczas targów będzie jeździć na torze testowym w pobliżu Berlina. To pierwszy elektryczny pociąg akumulatorowy, który wejdzie do służby od ponad 60 lat. System akumulatorów zastosowany przez Bombardiera zapewnia maksymalną elastyczność operacyjną takiego składu. Przy zasilaniu bateryjnym niezelektryfikowane odcinki sieci kolejowej mogą być obsługiwane przez ekologiczne pojazdy zasilane akumulatorami, bez konieczności skierowania na nie jednostek dieslowskich. Pozwala to również na obsługę połączeń kolejowych na liniach zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych przez jeden skład, przez co skróci się czas podróży i poprawi obsługa podróżnych.

Na tegorocznych targach w Berlinie Austriackie Koleje ÖBB zaprezentują elektryczny skład BOMBARDIER TALENT 3 Cityjet. Będzie go można zobaczyć na ekspozycji zewnętrznej na torze 8/400.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
OBB
Cityjet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.