TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bolesławiec z BKM i trzynastką Solarisów
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2018 19:00:41
Bolesławiec z BKM i trzynastką Solarisów

22 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris, które przybyły do dolnośląskiego miast dokładnie na dzień przed wprowadzeniem BKM.

22 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris, które przybyły do dolnośląskiego miast dokładnie na dzień przed wprowadzeniem BKM.

W piątek Waldemar Wlazło z firmy Solaris przekazał na ręce prezydenta Piotra Romana symboliczny klucz i pluszowego jamnika, maskotkę firmy. Włodarz Miasta Ceramiki sprezentował klucz szefowi MZK, Andrzejowi Jagierze. To jednocześnie jedna z ostatnich dostaw wychodzącego z oferty Soalrisa modelu Urbino 10.

-"Aktualnie MZK ma 21 autobusów marki Solaris, które spełniają najwyższe normy techniczne. Nowe autobusy zostały zakupione już z myślą o bezpłatnej komunikacji, mają pojemność dla 80 osób – poinformował Andrzej Jagiera, prezes MZK w Bolesławcu.

Bezpłatna Komunikacja Miejska w Bolesławcu startuje już dzisiaj, 23 czerwca. Za darmo pojadą mieszkańcy miasta , jak i przyjezdni na wszystkich liniach miejskich. Tym samym autobusy miejskie nie będą już kursować do okolicznych podbolesławieckich miejscowości.

-"Od pierwszego dnia wakacji (od soboty, 23 czerwca) zaplanowaliśmy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Mogą z niej korzystać wszyscy pasażerowie autobusów MZK na terenie Bolesławca – zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na terenie miasta jest kolejnym elementem poprawy jakości powietrza na terenie miasta poprzez graniczenie niskiej emisji. W celu skutecznego ograniczenia ruchu samochodów indywidualnych zachęcamy kierowców samochodów osobowych, aby w miarę możliwości, korzystali z transportu zbiorowego. Wierzę, że nowoczesne autobusy i bezpłatna komunikacja zmobilizuje większą liczbę osób do korzystania z transportu publicznego, bo naprawdę warto zadbać o czyste powietrze dla nas, naszych dzieci i dla przyszłych pokoleń – powiedział prezydent Bolesławca, Piotr Roman.

Krótkie jamniki

Nowe pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji, czyli modele Urbino 10, są niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mają wydzielone miejsca do przewozu rowerów oraz spełniają wymagania dotyczące niskoemisyjności spalin. Koszt zakupu nowych autobusów to prawie 12,8 mln zł, ale aż 8,85 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Najnowsze pojazdy o pojemności 80 osób wyposażone są w

  • silniki Euro 6 spełniające najwyższe normy emisji spalin

  • światła dojazdy dziennej, lampy tylne oraz oświetlenie przestrzeni pasażerskiej w technologii LED

  • pełny monitoring

  • tablice elektroniczne, na których wyświetlane są informacje o przystanku, na którym autobus się zatrzymał; następnym przystanku oraz przebiegu trasy

  • wyodrębnione miejsce do mocowania wózka inwalidzkiego lub roweru

  • funkcja "przyklęku" umożliwiająca dodatkowe obniżenie podłogi o60 mm

  • przy środkowych drzwiach tablica informacyjna dla osób niedowidzących

  • w komorze silnika każdego autobusu znajduje się automatyczny system gaszenia pożarów

  • w przestrzeni pasażerskiej ładowarki umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych ilaptopów


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Solaris
MZK Bolesławiec
Dolnośląskie