TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jesteś tutaj: Inforail / Zarządzanie / Bohaterska Imka 
Bohaterska Imka
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 13.01.2017 15:36:09
Bohaterska Imka

A ściślej: iMKA, aplikacja w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej

A ściślej: iMKA. Chodzi o jedyną aplikację do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe, a także bilety zintegrowane w woj. małopolskim i tym samym pomaga w walce ze smogiem w tym jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Europie.

Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny kanał dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie województwa. Zintegrowano dzięki niemu istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymuje się dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

Użytkownik posiadający kartę MKA ma możliwość zakupu tych samych usług, które oferowane są w ramach systemu Krakowskiej Karty Miejskiej w cenach dostępnych dla karty Standard. Sama iMKA to aplikacja mobilna MKA, która daje więcej możliwości niż nośnik fizyczny. Ponieważ jest w pełni bezpłatna dla ZIKiT, działa niezależnie od trwającej procedury wyłonienia w przetargu komercyjnego operatora sprzedaży biletów przez komórkę.

Aplikacja iMKA to dostęp do usług transportowych oferowanych przez kolej oraz organizatorów transportu w Krakowie i Tarnowie.

Tańsze bilety? Aplikacja iMKA, jako jedyna tego typu platforma umożliwia zakup zintegrowanych usług transportowych. Wybierając z tej oferty bilet zintegrowany otrzymać można 10% rabatu na wszystkie wybrane w bilecie usługi. Bilet zintegrowany to początek nowej oferty usług związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie.

iMKA to jedyna w Krakowie aplikacja mobilna, która udostępnia możliwość zakupu biletów okresowych. Oferta obejmuje kolej i komunikację miejską w Krakowie oraz Tarnowie. Aplikacja iMKA przypomina o kończącym się okresie ważności biletu okresowego i umożliwia automatyczne przedłużenie jego ważności. Podczas kontroli biletów dostępnych w iMKA nie trzeba posiadać dostępu do Internetu.

Aplikacja iMKA oferuje możliwość zakupu biletów jednorazowych ? odcinkowych i strefowych na przejazdy koleją w ziemi krakowskiej oraz jednorazowe i czasowe bilety KMK w Krakowie.

Za bilety okresowe można zapłacić bezpośrednio w aplikacji iMKA lub poprzez portal. Aplikacja udostępnia szeroką ofertę sposobów płatności za pomocą systemu Przelewy24. Zapewnia bezpieczeństwo zakupów i dostęp do usług takich jak Blik czy PayPal.

Z racji tego, że iMKA to nośnik biletów okresowych, proces rejestracji aplikacji wymaga dwustopniowego uwierzytelniania. Po zweryfikowaniu przesłanego zdjęcia otrzymuje się email, dzięki któremu można aktywować aplikację i korzystać z usług.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo małopolskie
ziemia krakowska
Małopolska Karta Aglomeracyjna
iMKA
Krakowska Karta Miejska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.