TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jesteś tutaj: Inforail / Zarządzanie / Bohaterska Imka 
Bohaterska Imka
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 13.01.2017 15:36:09
Bohaterska Imka

A ściślej: iMKA, aplikacja w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej

A ściślej: iMKA. Chodzi o jedyną aplikację do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe, a także bilety zintegrowane w woj. małopolskim i tym samym pomaga w walce ze smogiem w tym jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Europie.

Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny kanał dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie województwa. Zintegrowano dzięki niemu istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymuje się dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

Użytkownik posiadający kartę MKA ma możliwość zakupu tych samych usług, które oferowane są w ramach systemu Krakowskiej Karty Miejskiej w cenach dostępnych dla karty Standard. Sama iMKA to aplikacja mobilna MKA, która daje więcej możliwości niż nośnik fizyczny. Ponieważ jest w pełni bezpłatna dla ZIKiT, działa niezależnie od trwającej procedury wyłonienia w przetargu komercyjnego operatora sprzedaży biletów przez komórkę.

Aplikacja iMKA to dostęp do usług transportowych oferowanych przez kolej oraz organizatorów transportu w Krakowie i Tarnowie.

Tańsze bilety? Aplikacja iMKA, jako jedyna tego typu platforma umożliwia zakup zintegrowanych usług transportowych. Wybierając z tej oferty bilet zintegrowany otrzymać można 10% rabatu na wszystkie wybrane w bilecie usługi. Bilet zintegrowany to początek nowej oferty usług związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie.

iMKA to jedyna w Krakowie aplikacja mobilna, która udostępnia możliwość zakupu biletów okresowych. Oferta obejmuje kolej i komunikację miejską w Krakowie oraz Tarnowie. Aplikacja iMKA przypomina o kończącym się okresie ważności biletu okresowego i umożliwia automatyczne przedłużenie jego ważności. Podczas kontroli biletów dostępnych w iMKA nie trzeba posiadać dostępu do Internetu.

Aplikacja iMKA oferuje możliwość zakupu biletów jednorazowych ? odcinkowych i strefowych na przejazdy koleją w ziemi krakowskiej oraz jednorazowe i czasowe bilety KMK w Krakowie.

Za bilety okresowe można zapłacić bezpośrednio w aplikacji iMKA lub poprzez portal. Aplikacja udostępnia szeroką ofertę sposobów płatności za pomocą systemu Przelewy24. Zapewnia bezpieczeństwo zakupów i dostęp do usług takich jak Blik czy PayPal.

Z racji tego, że iMKA to nośnik biletów okresowych, proces rejestracji aplikacji wymaga dwustopniowego uwierzytelniania. Po zweryfikowaniu przesłanego zdjęcia otrzymuje się email, dzięki któremu można aktywować aplikację i korzystać z usług.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo małopolskie
ziemia krakowska
Małopolska Karta Aglomeracyjna
iMKA
Krakowska Karta Miejska