TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Blogerzy zainspirują do podróży Kolejami Śląskimi?
KOLEJE ŚLĄSKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 23.02.2017 12:40:17
Blogerzy zainspirują do podróży Kolejami Śląskimi?

Koleje Śląskie we współpracy z Anią i Łukaszem ? dwójką blogerów podróżniczych ze Śląska ? będą pokazywać urokliwe miejsca województwa śląskiego i zachęcać do podróży pociągiem.

Koleje Śląskie we współpracy z Anią i Łukaszem ? dwójką blogerów podróżniczych ze Śląska ? będą pokazywać urokliwe miejsca województwa śląskiego i zachęcać do podróży pociągiem.

Wpisy młodych osób mają być inspiracją przede wszystkim dla tych, którzy nie zawsze mają pomysł na weekend, a chcieliby wolny czas spędzić aktywniej. Ania i Łukasz to mieszkańcy Mysłowic i Rudy Śląskiej. Ich wspólną pasją są podróże i to im poświęcają swój wolny czas. Od października 2015 roku prowadzą bloga http://sofarsofine.com, na którym opisują swoje doświadczenia z turystycznych wojaży. Od teraz, wspólnie z Kolejami Śląskimi będą podpowiadać jak, dokąd i za ile pojechać, aby za niewielkie pieniądze mile spędzić czas, zobaczyć ciekawe miejsca, odpocząć. Pierwsze wpisy już można zobaczyć. Następne będą pojawiać się co kilka tygodni.

- Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym i jedynym przewoźnikiem samorządowym w Polsce, który właśnie w taki sposób promuje turystykę i zachęca do podróżowania pociągiem ? mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. ? Skąd pomysł na tak oryginalną formę promocji? Zainspirowaliśmy się francuskim narodowym przewoźnikiem SNCF. Nasi koledzy z Zachodu mają swoją Rosalię i Gustava, my mamy Anię i Łukasza ? mówi z uśmiechem Wawrzaszek.

- Nowoczesne pociągi i szeroka oferta połączeń wydała nam się na tyle interesująca, że chcieliśmy wspomnieć o tym szerszemu gronu. Dzięki niskim cenom biletów i możliwości dostania się do wszystkich większych miast województwa podróż pociągiem Kolei Śląskich jest obecnie łatwiejsza i bardziej opłacalna niż jazda samochodem ? mówią Ania i Łukasz.

Wraz z pojawieniem się blogerów na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika, zaktualizowane zostały także w zakładce Turystyka treści poświęcone wspólnej ofercie Kolei Śląskich i Kolei Czeskich. Dzięki zmianom od dziś zaplanowanie wycieczki np. do Pragi będzie jeszcze prostsze. ? Teraz w jeszcze bardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawiamy możliwości dotarcia do intrygujących miejscowości w Czechach. W jednym miejscu w łatwy sposób można sprawdzić m.in. ceny biletów i gdzie je kupić oraz co warto zobaczyć w poszczególnych miejscowościach ? mówi Wawrzaszek.

Przykładowo, dzięki wspólnej ofercie Kolei Śląskich i Kolei Czeskich można m.in. pojechać i wrócić z Katowic do Ostrawy za 27.20 zł, natomiast przejazd dla dwóch osób tam i z powrotem z Katowic do Pragi to wydatek rzędu ok. 164 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie