TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bliżej połączeń LEO Express z Pragi do Wrocławia. Umowy w październiku
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.09.2019 17:02:49
Bliżej połączeń LEO Express z Pragi do Wrocławia. Umowy w październiku

Jesteśmy po uzgodnieniach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie bezpośredniego, weekendowego połączenia kolejowego Wrocław - Praga i otrzymaliśmy pozytywną opinię – poinformował Tymoteusz Myrda.

Jesteśmy po uzgodnieniach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie bezpośredniego, weekendowego połączenia kolejowego Wrocław - Praga i otrzymaliśmy pozytywną opinię – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Jak dodał ta informacja daje Samorządowi Województwa Dolnośląskiego zielone światło do podpisania umowy z Krajem Pardubickim w zakresie współpracy. Natomiast przewoźnikom Koleje Dolnośląskie i Leo Express umożliwia utworzenie połączenia.

Obie umowy zostaną podpisane w październiku tego roku, po wydaniu pozytywnej opinii przez sejmik Kraju Pardubickiego. Trzymamy kciuki. Kolej Wrocław - Praga ruszy wraz ze zmianą rozkładów jazdy pociągów od grudnia 2019 roku – poinformował Myrda.

Przypomnijmy, że połączenie ma być obsługiwane pociągami Flirt, należącymi do LEO Express. Czas przejazdu wyniesie nieco powyżej czterech godzin. Połączenie ma wystartować w grudniu tego roku. Pociągi początkowo będą kursować w weekendy, ale jeszcze szansa na rozszerzenie tych terminów także na dni powszednie.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Wrocław
Praga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.