TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bittel: Internet w Pendolino sprawnie i szybko
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2018 13:38:48 4 komentarze
Bittel: Internet w Pendolino sprawnie i szybko

Zgodnie z harmonogramem prac PKP Intercity przyjmuje, iż pierwsze pociągi Pendolino z dostępem do Internetu pojawią się jeszcze w tym roku.

Zgodnie z harmonogramem prac PKP Intercity przyjmuje, iż pierwsze pociągi Pendolino z dostępem do Internetu pojawią się jeszcze w tym roku – informuje w odpowiedzi na interpelację posła Adam Andruszkiewicza wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

I dodaje, iż przewiduje się, że do listopada 2019 r. w urządzenia sieciowe wyposażone będą wszystkie pojazdy ED250. PKP Intercity oraz firma ALSTOM zdeklarowały się, że dołożą wszelkich starań, aby proces ten odbył się sprawnie i szybko.

W kwestii zmiany terminu rozpoczęcia prac instalacyjnych PKP Intercity wyjaśnia, że pierwotnie przyjęte terminy przesunięto, z przyczyn na które Spółka nie miała wpływu, a związanych z przedłużającymi się rozmowami z firmą ALSTOM dotyczącymi oferty sporządzenia projektu wykonawczego instalacji, zapewniającej funkcjonowanie Internetu na pokładzie składów Pendolino. Ponadto konieczne również było rozstrzygnięcie kwestii autorskich praw majątkowych firmy ALSTOM i dokumentacji konstrukcyjnej stanowiącej tajemnice przedsiębiorstwa.

Mając na uwadze powyższe okoliczności PKP Intercity podjęły analizę możliwości prawnych wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych oraz możliwości powierzenia realizacji zamówienia firmie ALSTOM. W efekcie wystosowały do firmy ALSTOM zaproszenie do negocjacji w przedmiocie wykonania instalacji systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z usługą utrzymania w pociągach Pendolino. Finalizacja uzgodnienia umowy oraz warunków realizacji zamówienia nastąpiła w dniu 6 sierpnia 2018 r. Tego samego dnia PKP Intercity przeprowadziły pilotażowy test oferowanego rozwiązania. Od momentu formalnego uruchomienia postępowania zakupowego negocjacje trwały 4 miesiące – podaje Bittel.

I przypomina, że łączny koszt wykonania instalacji zapewniającej funkcjonowanie sieci Wi-Fi w składach Pendolino, uwzgledniający dodatkowo 5 letni okres świadczenia usługi utrzymania oraz 5 letni okres gwarancji wynosi 31.767.700,00 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Alstom
Pendolino
 • Edi666 – 16.10.2018

  Ile to lat zwodzili pasażerów?

 • DarekP – 16.10.2018

  Widząc kwotę, dalej się nie domyślasz, dlaczego tak robili?

 • kolejFAN – 17.10.2018

  INTERNET? to takie ważne? może ważniejsze są rewizje wagonów, kwestia odstawionych dwóch pendolin i sprawa sprzedaży edyt? naprawdę, cyrk.

 • Edi666 – 17.10.2018

  @DarekP - ale czym później tym koszt rośnie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !