TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bilety z kilkoma przesiadkami nie cieszą się dużym zainteresowaniem
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2017 10:18:38 11 komentarzy
Bilety z kilkoma przesiadkami nie cieszą się dużym zainteresowaniem

20 listopada 2017 r. PKP Intercity wprowadziły w systemie e-IC możliwość zakupu biletów na przejazd z jedną przesiadką.

20 listopada 2017 r. PKP Intercity wprowadziły w systemie e-IC możliwość zakupu biletów na przejazd z jedną przesiadką.

Uruchomienie takiego rozwiązania wiązało się z rozległą modyfikacją logiki systemu e-IC, koniecznością wprowadzenia zmian w zasadach sprzedaży biletów oraz obsługi posprzedażnej (raportowania, rozliczeń i kontroli biletów) – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

I dodał, że wprowadzenie możliwości zakupu biletów na połączenia z więcej niż jedną przesiadką jest o wiele bardziej złożonym procesem, zakładającym między innymi konieczność przeprowadzenia wieloetapowych i precyzyjnych testów. Z informacji uzyskanych od PKP Intercity wynika, że bilety z kilkukrotną przesiadką cechują się relatywnie niewielkim zainteresowaniem ze strony pasażerów w porównaniu do możliwości zakupu biletów z jedną przesiadką oraz innych ofert, których dotyczą aktualnie prowadzone w spółce prace (m.in. możliwość zakupu poprzez system e-IC Biletu Rodzinnego na przejazd w wagonach z miejscami sypialnymi i do leżenia oraz kolejnych połączeń międzynarodowych).

Bittel przypomniał, że możliwość zakupu biletów z jedną przesiadką obejmuje wszystkie relacje, jednakże wybór najkorzystniejszego połączenia przesiadkowego dokonuje się na płaszczyźnie wyszukiwarki (HAFAS) i jest zależny od jej wewnętrznych mechanizmów, które są odpowiedzialne za wyszukanie odpowiedniego skomunikowania. Aktualnie w PKP Intercity prowadzone są prace nad możliwością dodania przez użytkownika dwóch parametrów podczas wyszukiwania połączenia w systemie e-IC (stacja "przez" i "czas na przesiadkę"), które zwiększą możliwości w zakresie planowania przez pasażera podróży z przesiadką – podał wiceminister.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
 • krj – 27.12.2017

  Ale bzdury!!! Kiedyś był DOSowy program KRJ na 1 dyskietce!!! Znajdował kupę połączeń, na które nikt by nawet nie wpadł. Szybki, skuteczny. Przypominam, że wtedy było o wiele więcej pociągów.Panie Bittel, polecam odszukać w archiwach ten program, odpalić jakiś stary 486 i potestować.

 • Ffre – 27.12.2017

  Pkp niedlugo splajtuje, malo taboru to i malo kursów, i te godzinne przrsiadki.

 • Tragedia – 27.12.2017

  Nie chcę mi się wierzyć, że taka wyszukiwarka to taki duży problem. Jak nie potrafią tego zrobić poprawnie to niech odpuszczą, ale wprowadzą możliwość samemu z palca konfiguracji swojego przejazdu, a wyszukiwanie niech zostawią innym stronom internetowym. Jadąc z Zielonej Góry do Krakowa głupi system wyszukuje mi przesiadkę o Opolu podczas, gdy ja wolę we Wrocławiu, bo jest krócej i można coś zrobić w tym czasie w pobliskiej galerii. Niestety system ma zaprogramowane Opole i tego zmienić nie mogę ręcznie i tak czy siak chodzę na dworzec kupować bilet...

 • kaszebe – 27.12.2017

  krj ma racje a mówiąc prościej to za krótki czas.Ludzie zostali przyzwyczajeni do tego że nie ma możliwości zakupu łączonej relacji a i sam program nie jest szczytem szczęścia. Jeszcze całkiem niedawno klikając"podróż powrotna"trzeba było wpisać relację

 • Kuba – 27.12.2017

  Zamiast utrzymywac molocha jakim jest pkp informatyka. Rozpisac przetarg i tyle

 • anarh – 27.12.2017

  zgadza się na przesiadkę w-wa . nie mam możliwości wybrania sobie 2 pociągu , tylko wrzuca system . do kitu, bo np. herbatki sie chciałem napic na centralnym i tym 2-gim za 40 min. pociagiem jejac . i co . informatycy/programiści . LIPA.

 • Krzychu – 27.12.2017

  "Aktualnie w PKP Intercity prowadzone są prace nad możliwością dodania przez użytkownika dwóch parametrów podczas wyszukiwania połączenia w systemie e-IC (stacja "przez" i "czas na przesiadkę"), które zwiększą możliwości w zakresie planowania przez pasażera podróży z przesiadką"I to jest bardzo dobra informacja, na to czekałem.

 • kolejFAN – 28.12.2017

  Nic dziwnego że ludzie nie chcą tak kupować przez neta skoro jesli kupisz bilet w necie a pociąg opóźniony i przesiadkowy Ci zwieje to wpadłeś jak śliwa w kompot. Więc lepiej kupić w kasie bo bez problemu bilet można oddać, wymienić czy też pojechać kolejnym pociągiem po zgłoszeniu. A z internetowym tylko problem i same kłopoty dla pasażera.

 • Damian – 28.12.2017

  Polacy są popieprzeni i w ogole, chcieli wspólnego bilet a jak jest to nie korzystają ale problem tak że polega na tym że taka opcja jest droższa, np. bilet z Warszawy do Bielska białej jest w tej opcji z cennika według km zamiast najtańszej opcji, Wa-wa - K-ce 50zł i K-ce - B. B. Gł. 12zł a nie jakieś 89zł od Wa-wy do B.B.Gł.i to jeszcze na SKM.

 • Ulgowy 22,5% – 28.12.2017

  To doprawdy jest niesamowite jak proste sprawy potrafią być skomplikowane na naszej kolei. Już dawno temu ten system powinien być zastąpiony przez nowy, funkcjonalny. A tu ciągle rzeźbienie i modyfikacja niemodyfikowalnego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!