TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bilety z kilkoma przesiadkami nie cieszą się dużym zainteresowaniem
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2017 10:18:38 11 komentarzy
Bilety z kilkoma przesiadkami nie cieszą się dużym zainteresowaniem

20 listopada 2017 r. PKP Intercity wprowadziły w systemie e-IC możliwość zakupu biletów na przejazd z jedną przesiadką.

20 listopada 2017 r. PKP Intercity wprowadziły w systemie e-IC możliwość zakupu biletów na przejazd z jedną przesiadką.

Uruchomienie takiego rozwiązania wiązało się z rozległą modyfikacją logiki systemu e-IC, koniecznością wprowadzenia zmian w zasadach sprzedaży biletów oraz obsługi posprzedażnej (raportowania, rozliczeń i kontroli biletów) – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

I dodał, że wprowadzenie możliwości zakupu biletów na połączenia z więcej niż jedną przesiadką jest o wiele bardziej złożonym procesem, zakładającym między innymi konieczność przeprowadzenia wieloetapowych i precyzyjnych testów. Z informacji uzyskanych od PKP Intercity wynika, że bilety z kilkukrotną przesiadką cechują się relatywnie niewielkim zainteresowaniem ze strony pasażerów w porównaniu do możliwości zakupu biletów z jedną przesiadką oraz innych ofert, których dotyczą aktualnie prowadzone w spółce prace (m.in. możliwość zakupu poprzez system e-IC Biletu Rodzinnego na przejazd w wagonach z miejscami sypialnymi i do leżenia oraz kolejnych połączeń międzynarodowych).

Bittel przypomniał, że możliwość zakupu biletów z jedną przesiadką obejmuje wszystkie relacje, jednakże wybór najkorzystniejszego połączenia przesiadkowego dokonuje się na płaszczyźnie wyszukiwarki (HAFAS) i jest zależny od jej wewnętrznych mechanizmów, które są odpowiedzialne za wyszukanie odpowiedniego skomunikowania. Aktualnie w PKP Intercity prowadzone są prace nad możliwością dodania przez użytkownika dwóch parametrów podczas wyszukiwania połączenia w systemie e-IC (stacja "przez" i "czas na przesiadkę"), które zwiększą możliwości w zakresie planowania przez pasażera podróży z przesiadką – podał wiceminister.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
 • krj – 27.12.2017

  Ale bzdury!!! Kiedyś był DOSowy program KRJ na 1 dyskietce!!! Znajdował kupę połączeń, na które nikt by nawet nie wpadł. Szybki, skuteczny. Przypominam, że wtedy było o wiele więcej pociągów.Panie Bittel, polecam odszukać w archiwach ten program, odpalić jakiś stary 486 i potestować.

 • Ffre – 27.12.2017

  Pkp niedlugo splajtuje, malo taboru to i malo kursów, i te godzinne przrsiadki.

 • Tragedia – 27.12.2017

  Nie chcę mi się wierzyć, że taka wyszukiwarka to taki duży problem. Jak nie potrafią tego zrobić poprawnie to niech odpuszczą, ale wprowadzą możliwość samemu z palca konfiguracji swojego przejazdu, a wyszukiwanie niech zostawią innym stronom internetowym. Jadąc z Zielonej Góry do Krakowa głupi system wyszukuje mi przesiadkę o Opolu podczas, gdy ja wolę we Wrocławiu, bo jest krócej i można coś zrobić w tym czasie w pobliskiej galerii. Niestety system ma zaprogramowane Opole i tego zmienić nie mogę ręcznie i tak czy siak chodzę na dworzec kupować bilet...

 • kaszebe – 27.12.2017

  krj ma racje a mówiąc prościej to za krótki czas.Ludzie zostali przyzwyczajeni do tego że nie ma możliwości zakupu łączonej relacji a i sam program nie jest szczytem szczęścia. Jeszcze całkiem niedawno klikając"podróż powrotna"trzeba było wpisać relację

 • Kuba – 27.12.2017

  Zamiast utrzymywac molocha jakim jest pkp informatyka. Rozpisac przetarg i tyle

 • anarh – 27.12.2017

  zgadza się na przesiadkę w-wa . nie mam możliwości wybrania sobie 2 pociągu , tylko wrzuca system . do kitu, bo np. herbatki sie chciałem napic na centralnym i tym 2-gim za 40 min. pociagiem jejac . i co . informatycy/programiści . LIPA.

 • Krzychu – 27.12.2017

  "Aktualnie w PKP Intercity prowadzone są prace nad możliwością dodania przez użytkownika dwóch parametrów podczas wyszukiwania połączenia w systemie e-IC (stacja "przez" i "czas na przesiadkę"), które zwiększą możliwości w zakresie planowania przez pasażera podróży z przesiadką"I to jest bardzo dobra informacja, na to czekałem.

 • kolejFAN – 28.12.2017

  Nic dziwnego że ludzie nie chcą tak kupować przez neta skoro jesli kupisz bilet w necie a pociąg opóźniony i przesiadkowy Ci zwieje to wpadłeś jak śliwa w kompot. Więc lepiej kupić w kasie bo bez problemu bilet można oddać, wymienić czy też pojechać kolejnym pociągiem po zgłoszeniu. A z internetowym tylko problem i same kłopoty dla pasażera.

 • Damian – 28.12.2017

  Polacy są popieprzeni i w ogole, chcieli wspólnego bilet a jak jest to nie korzystają ale problem tak że polega na tym że taka opcja jest droższa, np. bilet z Warszawy do Bielska białej jest w tej opcji z cennika według km zamiast najtańszej opcji, Wa-wa - K-ce 50zł i K-ce - B. B. Gł. 12zł a nie jakieś 89zł od Wa-wy do B.B.Gł.i to jeszcze na SKM.

 • Ulgowy 22,5% – 28.12.2017

  To doprawdy jest niesamowite jak proste sprawy potrafią być skomplikowane na naszej kolei. Już dawno temu ten system powinien być zastąpiony przez nowy, funkcjonalny. A tu ciągle rzeźbienie i modyfikacja niemodyfikowalnego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.