TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bilety Kolei Śląskich już od 1 zł
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.08.2017 10:02:48 2 komentarze
Bilety Kolei Śląskich już od 1 zł

Bilet "Studenciak-Weekend" Kolei Śląskich, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, będzie kosztować… 1 zł.

Bilet "Studenciak-Weekend" Kolei Śląskich, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, będzie kosztować… 1 zł.

Pierwsze promocyjne bilety z oferty dedykowanej specjalnie studentom zostaną udostępnione już jutro. A za miesiąc dostępna będzie kolejna ze specjalnych ofert. W ramach projektu "2017 – Rok Studenta" Koleje Śląskie wdrażają pierwszą ze specjalnych promocji.

Pierwszą z dostępnych ofert będzie "Studenciak-Weekend". Jest to bilet imienny, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków posiadających aktualną legitymację studencką. Jego koszt to symboliczne 1 zł.

Po styczniowych rozmowach ze środowiskiem akademickim doszliśmy do wniosku, że zaproponujemy coś specjalnego również starszym studentom. Stąd ta oferta. Choć oczywiście kluczowym adresatem naszych jesiennych działań promocyjnych pozostają najmłodsi studenci, tzn. ci z 1. semestru 1. roku 1. stopnia studiów licencjackich i inżynierskich oraz jednolitych magisterskich – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Przez cały październik będzie natomiast dostępna druga z ofert – o nazwie "Studenciak". Będzie to również bilet imienny, również ważny w wybranej relacji i również w cenie symbolicznej złotówki, ale miesięczny. To właśnie tę ofertę dedykujemy świeżo upieczonym żakom. Chcemy w ten sposób przekonać młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, do przetestowania podróżowania naszymi pociągami. Liczymy, że część z nich będzie na tyle usatysfakcjonowana tym testem, że zostanie z nami na dłużej – tłumaczy Wawrzaszek. Niech studenci przekonają się na własnej skórze, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem i tym samym oszczędzić sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – dodaje.

Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z przeznaczonej dla niej oferty specjalnej jeden raz, kupując bilet za pomocą platformy SkyCash (obsługiwanej przez telefon komórkowy). Z promocji wyłączony jest odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. W przypadku oferty "Studenciak" bilet będzie ważny wyłącznie z zaświadczeniem o przyjęciu na studia dostępnym na stronie przewoźnika.

Dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ofert dostępne są na stronie internetowej: www.kolejeslaskie.com/rok-studenta.

Projekt "2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich"

Koleje Śląskie od początku roku skupiały się nie tylko na przygotowaniach do jesiennych promocji. W ramach projektu "2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich" zrealizowano we współpracy ze środowiskiem akademickim wiele projektów.

W obszarze rozkładu jazdy z myślą o studentach wprowadzono bezpośrednie połączenia pomiędzy dwoma akademickimi ośrodkami – Katowicami i Cieszynem oraz poprawiono ofertę przewozową na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Ponadto Koleje Śląskie umożliwiły studentom odbycie praktyk i nawiązały współpracę z kilkoma podmiotami ze środowiska akademickiego, m.in. z Europejskim Forum Studentów AEGEE Katowice, Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytetem Śląskim oraz Politechniką Śląską. Efektem tych działań było m.in. uruchomienie okazjonalnych pociągów na Igry, a także wsparcie techniczno-promocyjne studenckich projektów, m.in. AWFaliów oraz Local Training Course. Starania śląskiego przewoźnika zostały docenione przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego. Kolejom Śląskim przyznano Laur Studencki w kategorii "Organizacja Przyjazna Studentom".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet
  • ND – 31.08.2017

    Z taka studentka jak na zdjeciu to moglbym jechac i jechac. I to nawet daleko zajechac :-) !

  • Stef – 01.09.2017

    C.pa nie kierowca z tego filmiku ooo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.