TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok z tymczasowym dworcem. Kontener
- Opublikowano: 08.01.2019 09:22:51
Białystok z tymczasowym dworcem. Kontener (foto: UMWP)

Trwa remont dworca PKP W Białymstoku – główne budynki zostały już zamknięte, a podróżni mogą korzystać z dworca tymczasowego.

Trwa remont dworca PKP W Białymstoku – główne budynki zostały już zamknięte, a podróżni mogą korzystać z dworca tymczasowego.

Mieści się on na placu, przed wejściem głównym do głównego dworca PKP. W kontenerowym dworcu tymczasowym mieszczą się m.in. kasy i poczekalnia, toalety. Wnętrza są ogrzewane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontenerowiec będzie służył mieszkańcom przez czas remontu starego budynku dworca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy dworzec zostanie udostępniony pasażerom w pierwszym kwartale 2020 r.

Dworzec PKP w Białymstoku przejdzie gruntowny remont. Zniknie wewnętrzna antresola, na nowo będzie zagospodarowany teren przed dworcem, a całość zyska nowy układ funkcjonalny. Dzięki modernizacji bryła dworca odzyska swój pierwotny kształt. Przywrócony zostanie także historyczny charakter wnętrza poczekalni – będzie ona bardziej przestronna i zapewniająca lepszą obsługę podróżnych. Pracami budowlanym zajmie się firma Budimex.

Dworzec w Białymstoku jest jednym z prawie 200 dworców objętych największy w historii Polski program modernizacji tego typu obiektów.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, powstaną m.in. windy dla pasażerów z niepełnosprawnością. Dla osób niewidomych i niedowidzących zaprojektowano system oznaczeń dotykowych i pasów prowadzących. Z uwagi na charakter obiektu PKP S.A. ściśle współpracuje z konserwatorem zabytków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
dworzec
Białystok
PKP SA