TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bezpłatne wycieczki koleją dla mieszkańców łódzkiego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.07.2017 21:46:48
Bezpłatne wycieczki koleją dla mieszkańców łódzkiego

Mieszkańcy woj. łódzkiego w czasie wakacji będą mogli bezpłatnie dojechać koleją i zwiedzić Tomaszów Mazowiecki i okoliczne atrakcje turystyczne – m.in. Rezerwat Niebieskie Źródła i Groty Nagórzyckie. Wycieczki zorganizuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Mieszkańcy woj. łódzkiego w czasie wakacji będą mogli bezpłatnie dojechać koleją i zwiedzić Tomaszów Mazowiecki i okoliczne atrakcje turystyczne – m.in. Rezerwat Niebieskie Źródła i Groty Nagórzyckie. Wycieczki zorganizuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Tegoroczna oferta darmowych wakacyjnych wycieczek pod hasłem "ŁKA odkrywa Tomaszów" jest kontynuacją przybliżania mieszkańcom Łódzkiego największych turystycznych atrakcji województwa przez regionalnego przewoźnika.

"Organizujemy je trzeci rok z rzędu. Było już zwiedzanie parków krajobrazowych w okolicach Sieradza oraz Łowicza, a teraz pojedziemy do Tomaszowa Mazowieckiego. Chcemy przybliżyć łodzianom ten region, bo w przyszłym roku nasze pociągi będą regularnie już obsługiwały trasę Łódź – Tomaszów Maz. To dobra okazja, żeby już teraz poznać atrakcje tego miasta i okolic, korzystając z najbardziej ekologicznego środka transportu, jakim jest pociąg" – poinformowała Elżbieta Gamus z ŁKA.

Wycieczki odbędą się 15 i 29 lipca oraz 12 i 26 sierpnia. W każdej z nich udział może wziąć 120 osób. Organizator pokrywa koszty przejazdu, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz opiekę przewodnika.

Jak podkreślił dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski, Tomaszów Maz. i jego okolice to bardzo atrakcyjne miejsce pod względem turystycznym. Znajdują się tutaj m.in. mieniące się turkusem wody Rezerwatu Niebieskich Źródeł, Groty Nagórzyckie, z których wydobywano piasek do produkcji szkła, oraz Skansen Rzeki Pilicy - pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęcone rzece.

"To region przyrodniczo niezwykły i bardzo cenny. Wśród naszych 78 rezerwatów przyrody Niebieskie Źródła są prawdziwą perłą. To obiekt, który w niezwykły sposób ukazuje zjawiska z zakresu geologicznej przeszłości regionu. O bogactwie tego miejsca mówi też 400 gatunków roślin i 70 gatunków gniazdujących tam ptaków. Część z nich będziemy mogli zobaczyć, ale dojdziemy też do malowniczej doliny Pilicy. Jestem przekonany, że goście tych wypraw będą ukontentowani i zachwyceni pięknej naszej przyrody" – zachęcał.

Bezpłatne bilety będzie można odebrać w Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Łódź Fabryczna w każdy wtorek poprzedzający wycieczkę od godziny 16.30 do 18 oraz środę w godz. 8-16. Jedna osoba może pobrać maksymalnie cztery bilety.

Pociągi z Dworca Łódź Fabryczna wyruszą o godz. 8.44, a powrót zaplanowano na godz. 18.46.

Na realizację projektu "ŁKA odkrywa Tomaszów" spółka pozyskała dofinansowanie (46 tys. zł) z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
ŁKA
Tomaszów Mazowiecki