TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu
- Opublikowano: 12.11.2018 13:19:46
Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu (foto: PKP PLK)

W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie kierowcy płynniej przejeżdżają przez tory. Na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe podnoszą poziom bezpieczeństwa.

W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie kierowcy płynniej przejeżdżają przez tory. Na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Tylko w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, w regionie zmodernizowanych będzie 13 skrzyżowań za 14 mln zł. Na przejazdach wymieniane będą tory, jezdnia, urządzenia sygnalizacyjne i oświetlenie.

Tylko w ramach ogólnopolskiego programu poprawy bezpieczeństwa, PLK na Podkarpaciu zmodernizują 13 przejazdów kolejowo - drogowych. Prace już trwają na czterech. W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej (na trasie Lublin-Przeworsk) i Lubaczowie (na trasie Munina-Hrebenne) wymienione zostały już tory i jezdnia, co zapewnia płynny i bezpieczniejszy przejazd samochodów. Dla pieszych zbudowano chodniki. W Lubaczowie będą wymienione urządzenia sygnalizacyjne, rogatki i oświetlenie. Na przejeździe w pobliżu przystanku Gniewczyna, zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia: sygnalizatory i rogatki zamykające ruch aut i pieszych na czas przejazdu pociągu. W listopadzie rozpoczęły się prace na przejeździe w Zagórzu (linia Nowy Zagórz – Łupków). W tym miesiącu roboty będą także na kolejnych skrzyżowaniach w regionie: w Strzyżowie (linia Rzeszów Główny – Jasło) i Besku (trasa Stróże-Krościenko).

Wartość prac na 13 przejazdach w województwie podkarpackim to ok. 14 mln zł netto. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o. oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają bezpieczeństwo pasażerów pociągów i użytkowników dróg w całej Polsce m.in. w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa". Całkowita wartość projektu to ponad 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 194 mln zł netto.

#ŻółtaNaklejkaPLK

W tym roku PLK oznakowały blisko 14 tysięcy przejazdów w kraju indywidualnymi numerami, aby w przypadku niespodziewanego zdarzenia np. awarii samochodu, można było szybko określić jego lokalizację. Więcej o #ŻółtaNaklejkaPLK na http://www.bezpieczny-przejazd.pl/o-kampanii/zoltanaklejkaplk/ .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Podkarpackie