TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bezpieczniej i lepsza informacja dla pasażerów na trasie Warszawa – Grodzisk Maz.
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.03.2020 12:45:18
Bezpieczniej i lepsza informacja dla pasażerów na trasie Warszawa – Grodzisk Maz. (foto: PKP PLK)

Ponad 140 wyświetlaczy i 17 infokiosków i 340 głośników ułatwia pasażerom podróż na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki – podały PKP PLK.

Ponad 140 wyświetlaczy i 17 infokiosków i 340 głośników ułatwia pasażerom podróż na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki – podały PKP PLK.

Ponad 180 kamer monitoringu zwiększa bezpieczeństwo podróżnych. Wyposażenie peronów w dodatkowe urządzenia informacji to jeden z efektów modernizacji linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe, z wykorzystaniem środków unijnych CEF – Łącząc Europę.

Na przystankach zainstalowane zostały ekrany przedstawiające komunikaty o przyjazdach i odjazdach składów i wyświetlacze z aktualnym rozkładem jazdy. Są infokioski, na których pasażer może sprawdzić kursowanie pociągów. Łącznie podróżnym służy 142 wyświetlaczy.

Na peronach informacje wizualne uzupełnione są informacjami głosowymi. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy system jest aktualizowany, by podróżni otrzymywali aktualną bieżącą informację o przyjazdach i odjazdach pociągów. Na linii "grodziskiej" zamontowano 340 głośników.

System dynamicznej informacji pasażerskiej – SDIP jest na wszystkich zmodernizowanych i nowych peronach linii "grodziskiej": Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, Brwinów i Milanówek, Parzniew. Dodatkowo wyposażono w urządzenia także przystanek Warszawa Ursus Niedźwiadek.

Kamera dla bezpieczeństwa

Równolegle z SDIP zamontowany został system monitoringu, który zapewnia większe bezpieczeństwo podróżnym. Ponad 180 kamer ma ograniczać dewastacje i zapędy wandali.

Pasażerowie korzystają z systemu od początku marca. W kwietniu zakończą się testy.

System dynamicznej informacji pasażerskiej – SDIP, zamontowany został w ramach projektu "Prace na linii kolejowej Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki (linia nr 447)". Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa wynosi 285 mln zł (netto). Projekt w 85% współfinansowany jest z instrumentu CEF – Łącząc Europę.

Informacja w liczbach:

Między Warszawą Włochami a Grodziskiem Mazowieckim w ramach modernizacji zainstalowanych zostało łącznie:

17 infokiosków z rozkładem jazdy

142 wyświetlaczy

340 głośników

181 kamer monitoringuSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
rozkład jazdy
informacja pasażerska
peron