TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bez przerw i prawie bez hamulców. Po Małopolsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.03.2019 13:00:00 1 komentarz
Bez przerw i prawie bez hamulców. Po Małopolsce

Po tym, jak małopolscy inspektorzy zobaczyli z bliska autobus kursujący na regularnej linii między Krakowem a Jordanowem nie mieli żadnych wątpliwości. Wycofać!

Po tym, jak małopolscy inspektorzy zobaczyli z bliska autobus kursujący na regularnej linii między Krakowem a Jordanowem nie mieli żadnych wątpliwości. Wycofać!

15 marca autobus pełen poważnych usterek wycofał z ruchu patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego kierowca niesprawnego pojazdu wielokrotnie jeździł na linii regularnej między Krakowem a Jordanowem bez wymaganej przerwy. To efekt wzmożonych kontroli pojazdów wykonujących przewóz osób na terenie powiatu suskiego.

W autobusie inspektorzy stwierdzili aż osiem poważnych usterek stanu technicznego, które miały bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu, a także środowisko. W pojeździe nie działał hamulec postojowy, a pedał hamulca roboczego dosłownie wpadał w podłogę (podczas wciskania opierał się o podłogę). Kontrolki na desce rozdzielczej wskazywały na usterkę układu hamulcowego oraz ABS i ASR. Natomiast przewody od czujników ABS tylnej osi zostały odłączone i zamocowane opaskami zaciskowymi na osi, aby nie zwisały i nie ocierały o drogę.

Autobusowy wrak

Ponadto z tylnego mostu napędowego i okolic skrzyni biegów wyciekały płyny eksploatacyjne.

Usterki ujawniono też wewnątrz przedziału pasażerskiego pojazdu - tylny rząd siedzeń nie był właściwe przymocowany do nadwozia. Samochód miał również niesprawne oświetlenie i sygnał dźwiękowy.

Dodatkowo, w trakcie analizy czasu pracy kierowcy, załoga patrolu ITD stwierdziła wielokrotne naruszenia czasu jazdy i odpoczynku (jazda bez wymaganej przerwy).

Niesprawny pojazd został wycofany z ruchu i odjechał z miejsca kontroli na lawecie. Kierowcę ukarano mandatem. 12 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikowi, wobec którego toczy się postępowanie administracyjne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Małopolskie
  • tantus – 17.03.2019

    @Podróże-opinie,promocje,taborNo przecież to, co obserwujemy jest właśnie skutkiem całkowitego uwolnienia rynku. Hulaj dusza - piekła nie ma!@Bartek PietrzykowskiDokładnie. Już dawno można by było zrobić porządek z tym tałatajstwem, ale niestety PiS jest na pasku lobby busiarskiego. A jemu zależy na tym, żeby było tak, jak jest.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !