TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bez przerw i prawie bez hamulców. Po Małopolsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.03.2019 13:00:00 1 komentarz
Bez przerw i prawie bez hamulców. Po Małopolsce

Po tym, jak małopolscy inspektorzy zobaczyli z bliska autobus kursujący na regularnej linii między Krakowem a Jordanowem nie mieli żadnych wątpliwości. Wycofać!

Po tym, jak małopolscy inspektorzy zobaczyli z bliska autobus kursujący na regularnej linii między Krakowem a Jordanowem nie mieli żadnych wątpliwości. Wycofać!

15 marca autobus pełen poważnych usterek wycofał z ruchu patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego kierowca niesprawnego pojazdu wielokrotnie jeździł na linii regularnej między Krakowem a Jordanowem bez wymaganej przerwy. To efekt wzmożonych kontroli pojazdów wykonujących przewóz osób na terenie powiatu suskiego.

W autobusie inspektorzy stwierdzili aż osiem poważnych usterek stanu technicznego, które miały bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu, a także środowisko. W pojeździe nie działał hamulec postojowy, a pedał hamulca roboczego dosłownie wpadał w podłogę (podczas wciskania opierał się o podłogę). Kontrolki na desce rozdzielczej wskazywały na usterkę układu hamulcowego oraz ABS i ASR. Natomiast przewody od czujników ABS tylnej osi zostały odłączone i zamocowane opaskami zaciskowymi na osi, aby nie zwisały i nie ocierały o drogę.

Autobusowy wrak

Ponadto z tylnego mostu napędowego i okolic skrzyni biegów wyciekały płyny eksploatacyjne.

Usterki ujawniono też wewnątrz przedziału pasażerskiego pojazdu - tylny rząd siedzeń nie był właściwe przymocowany do nadwozia. Samochód miał również niesprawne oświetlenie i sygnał dźwiękowy.

Dodatkowo, w trakcie analizy czasu pracy kierowcy, załoga patrolu ITD stwierdziła wielokrotne naruszenia czasu jazdy i odpoczynku (jazda bez wymaganej przerwy).

Niesprawny pojazd został wycofany z ruchu i odjechał z miejsca kontroli na lawecie. Kierowcę ukarano mandatem. 12 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikowi, wobec którego toczy się postępowanie administracyjne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Małopolskie
 • Szymon Holeczko – 15.03.2019

  Moim zdaniem przy zlecaniu obsługi linii konieczne jest ustalenie kryteriów technicznych pojazdów żeby właśnie takie szroty z tras wycofać.

 • Marcin Grzegorz – 15.03.2019

  Dobry zawodnik. A tak na serio to kara chłosty by się przydała temu kierowcy bo obecne kary to raczej na przedszkolakach można stosować niż na dorosłych osobach.

 • Podróże-opinie,promocje,tabor – 15.03.2019

  Jeszcze bardziej, to zabetonuje rynek. Zamiast dopłat powinno się obniżyć podatki i uwolnić rynek.

 • Grzegorz Lubiński – 15.03.2019

  PKS trzeba było zlikwidować, bo był za drogi. Właśnie złapali tańszego .....

 • Zenon Lipka – 15.03.2019

  jest określenie takiej firmy

 • Leszek Koczorowski – 15.03.2019

  ta firma lubuje się w starym taborem na nowe nają alergie

 • Bartek Pietrzykowski – 16.03.2019

  Połowa busiarzy to dziad transy 😂😂😂😂😂 Jakbyście weszli do takich druciarzy to byście zobaczyli ilu wielkich biznesmenów kapitalistów leci ostro w bambuko na samych podatkach i śmieje się państwu w twarz lejąc w gacie ze śmiechu 😂😂😂😂😂 Jakby tak zus się dobrał do dupy,nfz,inspekcja pracy i skarbówka takim dziadom to nagle miliard by spokojnie wpłynęło do kasy państwa jak nie lepiej 😂😂😂😂😂😂😂 Jeszcze przypadkiem wyszło by ile osób robi na lewo czyli szara strefa a ile ludzi robi na śmieciowych umowach zlecenie za minimalną a resztę pod stołem 😂😂😂😂😂 Albo nagle urzędnika kontrolującego wywaliło by z butów na widok fikcyjnej umowy zlecenie na kwote 500 zł a reszta pod stołem 😂😂😂😂😂 A jakby tak inspekcja drogowa z nienacka odwiedziła przed ruszeniem w trase to nagle połowa jak nie 3/4 w ogóle by nie wyjechała na trasy bo prawda jest taka,że dziady leją totalnie na jakikolwiek serwis i tylko do swojej kieszeni ładują.Ja rozumiem,że zus drogi,podatki,wszelkie opłaty paliwowe ale jakby jeden z drugim by się skrzyknęli a nie jeden przeciwko drugiemu załatwilibyście sobie tańsze podatki,zusy i inne opłaty ale wam z lenistwa dziady nawet nie chce się pomyśleć co zmienić w państwie by się lepiej opłacało prowadzić firmę,baaaa część dziadów nawet pojęcia nie ma o prowadzeniu firmy...Mało tego większość dziadów nie interesuje nic poza ich własnym portfelem.Cała prawda o polskim busiaratwie.A teraz gównoburza za 3,2,1 i żryjcie się między sobą w komentarzach a ja sobie wezmę popcorn i poczytam gównoburzę poprawiając sobie humor bo wiem,że wsadziłem kij w mrowisko.Ps.mogę przyłączyć się do dyskusji ale zaznaczam normalnej :) Na głupie zaczepki,głupoty nie odpowiadam.Wiem wsadziłem kij w mrowisko ale nie oszukujmy się skala problemu jest duża w tym kraju.

 • Tomasz Kowalski – 16.03.2019

  Ha

 • Waldemar Korczyk – 16.03.2019

  janusze biznesu.

 • tantus – 17.03.2019

  @Podróże-opinie,promocje,taborNo przecież to, co obserwujemy jest właśnie skutkiem całkowitego uwolnienia rynku. Hulaj dusza - piekła nie ma!@Bartek PietrzykowskiDokładnie. Już dawno można by było zrobić porządek z tym tałatajstwem, ale niestety PiS jest na pasku lobby busiarskiego. A jemu zależy na tym, żeby było tak, jak jest.

 • Bartosh Kanyah – 17.03.2019

  Bus musi latać!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.