TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bez ofert na spalinowe składy dla Polregio
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2020 13:45:38
Nie ma chętnych na udostępnienie spalinowych składów dla Polregio

Bez ofert w przetargu na dzierżawę spalinowych składów.

Polregio d. Przewozy Regionalne unieważniły przetarg na dzierżawę spalinowych zespołów trakcyjnych. Nie było chętnych.

Brak ofert nieco zaskakuje, zwłaszcza, że wcześniej w podobnym przetargu wystartowało SKPL, a Arriva pożyczała swoje składy Kolejom Wielkopolskim.

Tym razem pociągi miały zostać pozyskane na 12 miesięcy. Zamawiający zastrzegł też prawo do trzykrotnego przedłużenia umowy, na maksymalnie trzy dwunastomiesięczne kolejne okresy. Dzierżawa spalinowych zespołów trakcyjnych obejmowała okres podstawowy od 13 grudnia 2020 roku do 11 grudnia 2021 roku. Wykonawca miał być zobowiązany do dostarczenia pojazdów, przeprowadzenia szkoleń oraz dostarczenia dokumentacji pojazdów nie później niż na 21 dni przed terminem rozpoczęcia okresu dzierżawy.

Jakie pojazdy? Przewoźnik chciał wydzierżawić pojazdy spalinowe, dwuczłonowe, o prędkości co najmniej 100 km/h. Liczba kilometrów do najbliższego P4 to co najmniej 135 000 km od dnia przekazania pojazdu. Liczba miejsc siedzących to 100 na pojazd. Ponadto musiały być 2 miejsca dla wózków inwalidzkich, urządzenia ułatwiające wsiadanie osobom niepełnosprawnym – rampa lub winda, 4 miejsca do przewozu rowerów oraz system audiowizualny Tablice LED lub LCD.

Pojazdy miały być wykorzystywane przez Zamawiającego do realizacji pracy obejmującej:

a) pracę pociągową do: prowadzenia pociągów pasażerskich Zamawiającego, przejazdów Pojazdów luzem do i od obsługiwanych pociągów,

b) pracę poza pociągową w celu wykonywania: manewrów stacyjnych, obsługi manewrowej w punktach utrzymania i obrządzania pojazdów trakcyjnych, manewrów w pracy pociągowej, przejazdów Pojazdów luzem do i od pracy poza pociągowej.

Zamawiający chciał wykonywać czynności utrzymania w zakresie P1,P2 oraz P3 w swoich punktach utrzymania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
szt
dzierżawa
Przewozy Regionalne