TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będzie rezerwacja miejsc w PKM. Dla rowerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.05.2018 09:35:00
Będzie rezerwacja miejsc w PKM. Dla rowerów (foto: PKM)

Dość zaskakujące rozwiązanie planuje wprowadzić Pomorska Kolej Metropolitalna. Od 26 maja trzeba będzie rezerwować miejsca. Ale tylko dla rowerów.

Dość zaskakujące rozwiązanie planuje wprowadzić Pomorska Kolej Metropolitalna. Od 26 maja trzeba będzie rezerwować miejsca. Ale tylko dla rowerów.

Ta swoista nowość będzie wiązała się z dodatkową opłatą. Bilet rowerowy będzie kosztował 3 zł. Miejscówka za to będzie bezpłatna, trzeba będzie ja pobrać u kierownika pociągu albo w kasie. W dalszej perspektywie usługa ta ma być dostępna w internecie i poprzez SkyCash.

Ale dla pasażerów jest też alternatywa. Mogą wykupić bilet miesięczny, rzecz jasna rowerowy, za 30 zł i tym samym wozić swój rower przez cały miesiąc.

Opłaty nie będą pobierane w pociągach SKM kursujących między Trójmiastem a Lęborkiem. Zmiany dotyczą jedynie połączeń PKM do Kartuz i Kościerzyny. Jest to odpowiedź na znaczne zainteresowanie, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, pociągami ze strony rowerzystów. W szynobusach jest bowiem tylko sześć miejsc do przewozu jednośladów. W przeszłości zdarzało się, że chętnych było więcej. Problem ma się rozwiązać po elektryfikacji linii PKM i wprowadzeniu na nie ezt-ów, które dostarczy Newag. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
bilet
Trójmiasto
Kartuzy
Kościerzyna
  • Krzysztof Ciejka – 23.05.2018

    Chyba nie do końca rozumiem. Jak będzie można sprawdzić czy da się wsiąść z rowerem?? Trochę bez sensu

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.