TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będzie remont dworca w Strzelinie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 19.10.2017 08:55:04
Będzie remont dworca w Strzelinie (foto: PTTK)

PKP S.A. podpisały umowę z firmą, która za kwotę 10 mln zł przebuduje dworzec kolejowy w Strzelinie.

PKP S.A. podpisały umowę z firmą, która za kwotę 10 mln zł przebuduje dworzec kolejowy w Strzelinie. Prace zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał przyszłego roku – podano w komunikacie.

Poinformowano, że dworzec zostanie poddany gruntownej przebudowie, a pomieszczenia wewnątrz obiektu będą dostosowane do nowych funkcji. Na dworcu, oprócz przestrzeni związanej z obsługą podróżnych, pojawi się m.in. siedziba Straży Miejskiej i archiwum.

Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Zagospodarowany zostanie także teren wokół, przed budynkiem pojawią się miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery

Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostaną ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

"Modernizacja dworców to jedno z najważniejszych działań naszej spółki. Chcemy, aby pasażerowie byli obsługiwani w nowoczesnych, funkcjonalnych obiektach. Modernizacja dworca w Strzelinie to kolejna inwestycja na terenie Dolnego Śląska. W ostatnich miesiącach rozpoczęły się prace na dworcach w Żarowie, Siechnicach, Świętej Katarzynie, Jaworze i Żernikach Wrocławskich–Smardzowie. A to tylko przykłady inwestycji, w planie mamy modernizację około 200 obiektów na terenie całego kraju" - mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Termin zakończenia modernizacji dworca w Strzelinie to IV kwartał 2018 r. Prace będą prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Strzelin
PKP SA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.