TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będzie problem z lokomotywami Przewozów Regionalnych na Pomorzu?
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.07.2018 16:57:03 2 komentarze
Będzie problem z lokomotywami Przewozów Regionalnych na Pomorzu?

Kilkanaście dni temu pisaliśmy na łamach InfoRail.pl o zderzeniu lokomotywy SU42-534 z forwarderem. Maszyna została odstawiona, w Pomorskim Oddziale Przewozów Regionalnych nie udało nam się dowiedzieć na jak długo.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy na łamach InfoRail.pl o zderzeniu lokomotywy SU42-534 z forwarderem. Maszyna została odstawiona, w Pomorskim Oddziale Przewozów Regionalnych nie udało nam się dowiedzieć na jak długo.

Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl silnik z tej lokomotywy trafił do innej spalinówki, która dzięki temu wróciła na szlak. 

Tymczasem jak się okazuje pod koniec lipca świadectwo dopuszczenia wygaśnie lokomotywie SU42-533, która ostatnio regularnie prowadziła pociągi na trasie Chojnice – Hel – Chojnice i Gdynia – Hel – Gdynia. Będzie to zatem kolejna lokomotywa, którą trzeba będzie wyłączyć z ruchu, co najmniej do czasu ponownego uzyskania stosownych dopuszczeń. W Chojnicach może zatem zacząć robić się nerwowo. Ostatnio na składach wagonowych do Helu kursuje jeszcze SM42-349. Jeszcze w lipcowy weekend SM42-583 poprowadziła Transcassubię. Gdyby jednak któraś z czynnych jeszcze lokomotyw z Chojnic uległa awarii, to może zrobić się nerwowo. Rezerwy są bowiem bardzo ograniczone. A tymczasem historia pokazuje, że są dni, w których to właśnie składy wagonowe ratują sytuację na linii helskiej. Aby pojechały potrzebne są sprawne lokomotywy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
Przewozy Regionalne
Hel
Chojnice
 • Jan Kulczyński – 25.07.2018

  W Chojnicach nie ma już SM42-583.

 • Damian Jalowski – 25.07.2018

  Na dzień dzisiejszy w Chojnicach jest SM42-329, SM42-349, SU42-508 i SU42-533 (do 31 lipca)

 • Piotr Gromski – 25.07.2018

  Bardziej martwiłbym się tym, jak sekcja PR w Krzyżu poradzi sobie w dniach 30 lipca - 5 sierpnia z racji Woodstockowych wzmocnień. Oni mają na stanie tylko jedną lokomotywę SU42-502. Zapowiadane są upały i jeśli ona cały czas będzie w ruchu, to się zagotuje i nie da rady we wszystkie dni całymi dniami obsłużyć kursów do Chojnic i Piły.

 • Michał Zieńkowski – 25.07.2018

  Pozycza od cargo albo intercity?przeciez to grupa pkp ale choc watpie jako inne spolki trza zapłacić

 • Michał Zieńkowski – 25.07.2018

  Brakuje calego pkp panstwowegotak hak pks

 • pyrlander – 26.07.2018

  Nie ma już czegoż takiego, jak "cały, państwowy PKS".

 • DarekP – 26.07.2018

  PKP Cargo też ostatnio na pożyczkach spaliniaków jedzie, więc mogą nie pomóc.A czy Newag ma nadal SM42 na wynajem, kiedyś jeździły w Intercity.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.