TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będzie kolejna spółka w Grupie PKP? PKP Windykacja
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.10.2018 19:45:06 2 komentarze
Będzie kolejna spółka w Grupie PKP? PKP Windykacja

Zarząd PKP analizuje możliwości powołania spółki, która zajmowałaby się windykacją należności wszystkich spółek z grupy PKP.

Zarząd PKP analizuje możliwości powołania spółki, która zajmowałaby się windykacją należności wszystkich spółek z grupy PKP. Jej siedzibą mógłby być Radom - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na konferencji z kandydatem PiS na prezydenta Radomia Wojciechem Skurkiewiczem.

"Dysponujemy obiektami przy ul. Beliny Prażmowskiego. Poza tym Radom to też korzystne zaplecze, jeżeli chodzi o możliwość pozyskania pracowników, którzy mogliby realizować zadania z zakresu windykacji należności wszystkich spółek PKP" - powiedział w piątek Adamczyk.

Skurkiewicz dodał, że ta spółka "obsługiwałaby wszystkie podmioty w ramach grupy PKP". "I to jest jakby wartość dodana tego przedsięwzięcia, bo nam, w Radomiu, brakuje właśnie takich podmiotów, które mają charakter strategiczny i swoim zasięgiem obejmują cały kraj" - zaznaczył kandydat PiS.

Jak podkreślił, do Radomia trzeba sprowadzać podmioty, które będą w tym mieście miały na stałe swoje siedziby. "Dziś staramy się pozyskać bardzo ważny, nowy podmiot w ramach grupy PKP. Firma ta mogłaby docelowo zatrudnić do 100 osób" - mówił Skurkiewicz.

Adamczyk powiedział, że zarząd PKP obecnie analizuje możliwości powołania spółki, która zajmowałaby się windykacją należności wszystkich spółek z grupy PKP. "PKP musi wypracować konkretny model realizacji tego przedsięwzięcia. Prace trwają. Dzisiaj więc nie powiemy, że spółka na pewno powstanie, ale sporo wskazuje na to, że są duże szanse powodzenia tego projektu" - zaznaczył szef resortu infrastruktury.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Radom
  • Kaszebe – 26.10.2018

    Radom?!?! Teraz wiemy czemu "do..a zmiana",wstaw dowolną wersję ,kupiła lotnisko w Radomiu. Do centrali PKP będą latać .Ale odlot : D)))

  • DarekP – 28.10.2018

    Czy opłaca się dla 100 osób powoływać osobną spółkę, a nie np. zrobić z tego odpowiednio samodzielny dział w PKP SA?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !