TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będzie dodatkowa para pociągów Toruń – Włocławek
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.05.2018 09:59:37
Będzie dodatkowa para pociągów Toruń – Włocławek

Ministerstwo Infrastruktury wystąpiło do Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z prośbą o stanowisko w sprawie dodatkowych połączeń na trasie Toruń Główny - Włocławek.

Ministerstwo Infrastruktury wystąpiło do Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z prośbą o stanowisko w sprawie dodatkowych połączeń na trasie Toruń Główny - Włocławek.

Organizator przewozów regionalnych dla województwa kujawsko-pomorskiego poinformował, że uwzględniając oczekiwania mieszkańców odnośnie potrzeb przewozowych na trasie Toruń – Włocławek podjęto decyzję o wzbogaceniu siatki połączeń o dodatkową parę pociągów. Pociągi te uruchomione zostaną wraz z najbliższą korektą rozkładu jazdy tj. od 11 czerwca 2018 r. Wyjazd składu ze stacji początkowej, tj. z Torunia zaplanowano o godz. 18.10. Pociąg będzie kursował w dni robocze oraz pierwszego listopada. Pozwoli to na likwidację dwuipółgodzinnej przerwy pomiędzy istniejącymi połączeniami, a także zapewni atrakcyjny, cogodzinny popołudniowy takt do Włocławka. Organizator przewozów regionalnych dla województwa kujawsko-pomorskiego przewiduje utrzymanie tego połączenia w kolejnych rozkładach jazdy pociągów.

Ministerstwo podało też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym organizatorem przewozów o charakterze regionalnym jest samorząd województwa właściwego ze względu na zasięg terytorialny prowadzonych przewozów kolejowych (w tej sytuacji województwa kujawsko-pomorskiego), a obsługa tych połączeń leży w gestii przewoźnika kolejowego – Przewozy Regionalne, który realizuje takie połączenia otrzymując na powyższy cel środki z budżetu województwa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Włocławek
Przewozy Regionalne
kujawsko-pomorskie
  • Andrzej Paweł – 10.05.2018

    No tak, w kujawsko-pomorskim musi interweniować ministerstwo, bo marszałek jest głuchy na wolę mieszkańców i organizuje połączenia jak mu pasuje.

  • Marcin Piotrowski – 12.05.2018

    Wiadomo coś nt. pociągów do Ciechocinka? Prawdopodobnie w tym roku miałyby zostać uruchomione, ale nie wiadomo czy tak będzie.

  • Igor Wójciak – 12.05.2018

    Ministerstwo Infrastruktury wystąpiło do Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z prośbą o stanowisko w sprawie dodatkowych połączeń na trasie Toruń Główny - Włocławek. Co to za bełkot?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.