TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2019 08:00:28
Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych (mat. pras.)

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Jak poinformował poznański magistrat, między 15 a 18 kwietnia modernizowane będą przejazdy kolejowe położone w Poznaniu wzdłuż trasy kolejowej nr 354 Poznań – Piła, krzyżujące się z ulicami: Golęcińską, Lutycką oraz Biskupińską.

"Prace przy skrzyżowaniu z ul. Golęcińską odbywać się będą 15 kwietnia w godz. 10.00 – 14.30. Objazd zaplanowano ulicami: Lutycką i Podolańską. Na przecięciu się linii kolejowej i ul. Lutyckiej prace prowadzone będą 16 kwietnia między godziną 9 a 14. Dla kierowców wytyczony będzie objazd ulicami: Witosa, Niestachowską, św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego" – podał magistrat.

Natomiast w czwartek, 18 kwietnia, w godzinach 8-14.30, będą prowadzone prace na przejeździe przy Biskupińskiej. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Strzeszyńską, Lutycką, Koszalińską. Z uwagi na trwający remont Biskupińskiej w rejonie Krajaneckiej, Literackiej i Wańkowicza sugerowany jest tylko ruch lokalny.

"Na czas prac w torowisku przejazdy kolejowe zamknięte będą całkowicie zaporami z pulsacyjnym oświetleniem ostrzegawczym. Wykonawca ma utrzymać tymczasowe ciągi piesze w obrębie istniejących rogatek, lub wskazać przejścia alternatywne. Terminy zamknięć na czas pracy maszyn torowych oraz trasy objazdów wyznaczono w taki sposób, by zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym" – podkreślono w komunikacie.

Urząd Miasta Poznania poinformował ponadto, że zamknięcie przejazdu kolejowego przez ul. Golęcińską spowoduje w poniedziałek zmianę tras linii autobusowych nr 164, 170 i 195.

"Jadąc w kierunku Puszkina i Kiekrza, autobusy od przystanku +Golęcin+ pojadą ulicami Podolańską, Lutycką i Żołnierzy Wyklętych do ulicy Koszalińskiej. Autobusy linii nr 195 pojadą następnie trasą bez zmian, a autobusy linii nr 164 i 170 skręcą w ul. Koszalińską w prawo i dojadą do Literackiej. Na ul. Literackiej zaraz za skrętem z ul. Koszalińskiej zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek +Literacka I+. Po jego obsłużeniu autobusy będą kontynuować jazdę ulicą Literacką do pętli Puszkina" – podał magistrat.

Zaznaczył również, że jadąc w kierunku Kaczej i Połabskiej, autobusy linii nr 164 i 170 u wylotu ulicy Literackiej w Koszalińską zatrzymają się na tymczasowym przystanku "Literacka I" (na żądanie), po czym skręcą w prawo w ulicę Koszalińską i pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasami bez zmian. Jadąc w kierunku Ogrodów, autobusy linii nr 195 pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasą bez zmian.

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach: "Podolańska" (na żądanie - wszystkie linie) i "Koszalińska Działki" (na żądanie - linie 164 i 170) oraz na tymczasowym "Literacka I" (na żądanie na ul. Literackiej przy ul. Koszalińskiej - linie 164 i 170). W czasie zamknięcia przejazdu nieczynne będą przystanki "Golęcińska" na ul. Golęcińskiej i "Literacka I" na ul. Koszalińskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
PKP PLK
Poznań