TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2019 08:00:28
Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych (mat. pras.)

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Jak poinformował poznański magistrat, między 15 a 18 kwietnia modernizowane będą przejazdy kolejowe położone w Poznaniu wzdłuż trasy kolejowej nr 354 Poznań – Piła, krzyżujące się z ulicami: Golęcińską, Lutycką oraz Biskupińską.

"Prace przy skrzyżowaniu z ul. Golęcińską odbywać się będą 15 kwietnia w godz. 10.00 – 14.30. Objazd zaplanowano ulicami: Lutycką i Podolańską. Na przecięciu się linii kolejowej i ul. Lutyckiej prace prowadzone będą 16 kwietnia między godziną 9 a 14. Dla kierowców wytyczony będzie objazd ulicami: Witosa, Niestachowską, św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego" – podał magistrat.

Natomiast w czwartek, 18 kwietnia, w godzinach 8-14.30, będą prowadzone prace na przejeździe przy Biskupińskiej. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Strzeszyńską, Lutycką, Koszalińską. Z uwagi na trwający remont Biskupińskiej w rejonie Krajaneckiej, Literackiej i Wańkowicza sugerowany jest tylko ruch lokalny.

"Na czas prac w torowisku przejazdy kolejowe zamknięte będą całkowicie zaporami z pulsacyjnym oświetleniem ostrzegawczym. Wykonawca ma utrzymać tymczasowe ciągi piesze w obrębie istniejących rogatek, lub wskazać przejścia alternatywne. Terminy zamknięć na czas pracy maszyn torowych oraz trasy objazdów wyznaczono w taki sposób, by zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym" – podkreślono w komunikacie.

Urząd Miasta Poznania poinformował ponadto, że zamknięcie przejazdu kolejowego przez ul. Golęcińską spowoduje w poniedziałek zmianę tras linii autobusowych nr 164, 170 i 195.

"Jadąc w kierunku Puszkina i Kiekrza, autobusy od przystanku +Golęcin+ pojadą ulicami Podolańską, Lutycką i Żołnierzy Wyklętych do ulicy Koszalińskiej. Autobusy linii nr 195 pojadą następnie trasą bez zmian, a autobusy linii nr 164 i 170 skręcą w ul. Koszalińską w prawo i dojadą do Literackiej. Na ul. Literackiej zaraz za skrętem z ul. Koszalińskiej zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek +Literacka I+. Po jego obsłużeniu autobusy będą kontynuować jazdę ulicą Literacką do pętli Puszkina" – podał magistrat.

Zaznaczył również, że jadąc w kierunku Kaczej i Połabskiej, autobusy linii nr 164 i 170 u wylotu ulicy Literackiej w Koszalińską zatrzymają się na tymczasowym przystanku "Literacka I" (na żądanie), po czym skręcą w prawo w ulicę Koszalińską i pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasami bez zmian. Jadąc w kierunku Ogrodów, autobusy linii nr 195 pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasą bez zmian.

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach: "Podolańska" (na żądanie - wszystkie linie) i "Koszalińska Działki" (na żądanie - linie 164 i 170) oraz na tymczasowym "Literacka I" (na żądanie na ul. Literackiej przy ul. Koszalińskiej - linie 164 i 170). W czasie zamknięcia przejazdu nieczynne będą przystanki "Golęcińska" na ul. Golęcińskiej i "Literacka I" na ul. Koszalińskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
PKP PLK
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.