TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będą podwyżki cen biletów Przewozów Regionalnych?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2018 12:01:15
Będą podwyżki cen biletów Przewozów Regionalnych?

Wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza nie wyklucza podwyżki cen biletów kolejowych. Już teraz samorząd województwa dopłaca do Przewozów Regionalnych ok. 47 mln zł. rocznie.

Wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza nie wyklucza podwyżki cen biletów kolejowych. Już teraz samorząd województwa dopłaca do Przewozów Regionalnych ok. 47 mln zł. rocznie.

W środę na konferencji prasowej przedstawiono nowy rozkład jazdy opolskich Przewozów Regionalnych, który będzie obowiązywał od niedzieli. Według Sylwestra Brząkały, dyrektora PR w Opolu, w nowym rozkładzie utrzymano obecną sieć połączeń. Nowością będą bezpośrednie połączenia z Wrocławia do Częstochowy przez Kluczbork oraz zwiększenie ilości kursów z Gliwic do Kłodzka przez Kędzierzyn-Koźle i Nysę.

"Na przyszły rok zaplanowano wykonanie przez spółkę 3,3 mln +pociągokilometrów+, czyli o około 200 tysięcy więcej, niż w roku bieżącym. Przez cały czas staramy się dostosować naszą ofertę do potrzeb klientów. O tym, że na przewozy koleją istnieje realny popyt, najlepiej świadczy fakt, że pasażerowie nie rezygnują z nas mimo utrudnień i opóźnień spowodowanych pracami remontowymi na liniach Opole-Nysa i Racibórz-Opole" - wyjaśniał Brząkała.

Obecny na konferencji członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza wyraził obawy co do utrzymania cen biletów, na co główny wpływ może mieć podwyżka cen energii elektrycznej i paliw płynnych.

"Obecnie samorząd województwa dopłaca do Przewozów Regionalnych około 47 mln złotych w skali roku. Nie wiemy jeszcze, jakie ceny energii elektrycznej zaproponują nam dostawcy, jednak informacje z innych samorządów są niepokojące. Znacząca podwyżka energii elektrycznej i paliw płynnych musi odbić się na kosztach funkcjonowania spółki. Jako samorząd nie mamy możliwości zwiększenia rekompensaty i dlatego nie można wykluczyć podwyższenia cen biletów, choć postaramy się zrobić wszystko, aby tego uniknąć" - powiedział Ogłaza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Opolskie
bilet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.