TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Będą dłuższe perony w Nowym Dworze Mazowieckim
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.10.2018 11:55:34
Będą dłuższe perony w Nowym Dworze Mazowieckim (foto: PKP PLK)

Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki.

Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują stację w Nowym Dworze Mazowieckim. Konstrukcja obu peronów zostanie rozbudowana o 100 metrów w kierunku Modlina. Po zmianach będą one miały 300 metrów. Inwestycja zapewni lepszą obsługę podróżnych, perony będą dłuższe, dzięki czemu zatrzyma się przy nich każdy pociąg.

Realizujemy obecnie największy program modernizacji polskiej kolei. Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Za ponad 66 miliardów złotych podniesiemy standard podróży na trasach regionalnych jak i aglomeracyjnych. Mazowsze jest dobrym przykładem jak zmienia się kolej, świadczą o tym realizowane inwestycje np. na trasie z Warszawy do Białegostoku, Radomia czy Poznania – mówi Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Na stacji Nowy Dwór Mazowiecki wybudowane zostaną nowe wejścia na perony. Zwiększony komfort będzie po wymianie nawierzchni, montażu nowego oświetlenia i dodatkowych ławek. Montaż prowadnic i ścieżek dotykowych zapewni dostępność stacji dla osób słabowidzących i niedowidzących.

Dzięki inwestycji w Nowym Dworze Mazowieckim, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewnią wyższy standard obsługi podróżnych w połączeniach aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Pasażerowie zyskają lepsze możliwości dojazdów do pracy, szkoły i na wypoczynek. Inwestycję planujemy zakończyć w przyszłym roku – mówi Ireneusz Merchel, Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

Roboty zaplanowano do rozpoczęcia w marcu 2019 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. Wartość inwestycji szacuje się na 3,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu spółki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nowy Dwór Mazowiecki
PKP PLK
peron
  • Michał Zbrowski – 12.10.2018

    No tak, bo po co zrobić to od razu przy przebudowie tego odcinka E65

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.