TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Baczność w WKD ciszej
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.01.2019 10:42:45
Baczność w WKD ciszej (foto: WKD)

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie natężenia poziomu dźwięku syren w eksploatowanych przez spółkę elektrycznych zespołach trakcyjnych.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że w związku z licznymi skargami dotyczącymi uciążliwości związanych z podawanymi przez maszynistów sygnałami "baczność", w porozumieniu z Urzędem Transportu Kolejowego, zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie natężenia poziomu dźwięku syren w eksploatowanych przez spółkę elektrycznych zespołach trakcyjnych.

Przypomnijmy, że przewoźnik eksploatuje obecnie jednostki: EN95, EN97 i EN100.

Wydział Napraw i Utrzymania Taboru WKD podjął współpracę z producentem syren, firmą Zollner, która przygotowała dla WKD wersję syren o poziomie natężenia dźwięku niższym o 3dB (zgodnie z Techniczną Specyfikacją Interoperacyjności dla podsystemu Tabor - hałas).

Obecnie sukcesywnie wysyłane są do producenta syreny celem ich modernizacji. Cały proces powinien zakończyć się pod koniec marca 2019 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
WKD
 • Michał Piwowarczyk – 09.01.2019

  Jeden człowiek potrafi tyle zmienić...

 • Maciej Wojciechowski – 09.01.2019

  Najlepiej niech zabronią używania. 😂

 • Maciek Zagórny – 09.01.2019

  NIMBY

 • Piotr Pyć – 09.01.2019

  Czy sygnał "baczność" to po prostu klakson?

 • Piotr Wawrzyniak – 09.01.2019

  To jest chore....

 • Łukasz Kabelis – 09.01.2019

  Zmniejszenie o 3dB...cooo???? 😂😂😂 kasa w bloto

 • Emil Przybył – 09.01.2019

  Bardzo zła decyzja.

 • Emil Nowak – 09.01.2019

  głupota... RP1 to RP1 powinno być tak donośne żeby głąby co nie patrzą na tory i włażą pod pociągi musieli zmieniać majtki ze strachu... a tak ogólnie to pozdrowienia dla fanów tuby gagarina :D

 • Michał Grossmann – 09.01.2019

  Sygnał "Baczność!" zastąpi sygnał "Spocznij!" 😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.