TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Awaria w Warszawie, są spore utrudnienia (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2018 15:32:37
Awaria w Warszawie, są spore utrudnienia

Od rana w Warszawie pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Od rana w Warszawie pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Doszło bowiem do awarii urządzeń sterowania ruchem. Część pociągów kursuje zamiast przez Warszawę Centralną przez Warszawę Śródmieście. Wybrane połączenia SKM zostały odwołane.

Występują również utrudnienia w kursowaniu pociągów dalekobieżnych, zarówno w kierunku zachodnim, jak i wschodnim. Na tę chwilę nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie usterki. Średnie opóźnienie pociągów to 30 minut. 

W związku z utrudnieniami na terenie I i II strefy biletowej wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM. 

Z uwagi na usterkę SBL i wprowadzeniu telefonicznego zapowiadania pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia od godziny 4:20 powołano Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego (RRZK). Wybrane pociągi kończące bieg zostaną skierowane na stację Warszawa Gdańska.

W związku z powyższym wprowadzono nadzwyczajne honorowanie biletów "PKP Intercity" S.A. i zarządzono:

1) honorowanie ważnych biletów "PKP Intercity" S.A. przez ZTM Warszawa do godz. 23:59 w dniu 15.05.2018 r. na odcinkach: Metro Dw. Gdański - Metro Centrum (tramwaje, autobusy, metro).

2) wzajemne honorowanie ważnych biletów "PKP Intercity" S.A. i Kolei Mazowieckich do godz. 23:59 w dniu 15.05.2018 r. ograniczone stacjami: Działdowo, Małkinia, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Skierniewice, Łowicz Główny.

Niestety dla PKP, które są partnerem EKG, oficjele zmierzający do Katowic utknęli. PKP Intercity do pociągu "Polonia" dołączyły nawet dla nich specjalny wagon 1. klasy. Nie pomogło, bo z dobrego wrażenia po 35 minutowym opóźnieniu niewiele zostało...  

Awaria została usunięta o 19.15. Honorowanie biletów obowiązuje do końca dnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
awaria
Warszawa
srk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.