TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Awaria na Rail Baltica. Polacy i Litwini usuną ją wspólnie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.08.2019 09:36:27
Awaria na Rail Baltica. Polacy i Litwini usuną ją wspólnie

Na litewskiej stacji kolejowej Mockawa przy granicy z Polską po raz pierwszy zostały zorganizowane wspólne litewsko-polskie ćwiczenia likwidacji awarii na linii kolejowej Rail Baltica – poinformowały Litewskie Koleje.

Na litewskiej stacji kolejowej Mockawa przy granicy z Polską po raz pierwszy zostały zorganizowane wspólne litewsko-polskie ćwiczenia likwidacji awarii na linii kolejowej Rail Baltica – poinformowały Litewskie Koleje.

Spółki Litewskie Koleje (LG) i PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podpisały też tego dnia umowę o współpracy w zakresie usuwania skutków awarii na kolei.

"Bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem w trakcie przygotowywania się do intensywnego ruchu na tej linii" - powiedział wiceprezes Zarządu PKP PLK Marek Olkiewicz, którego cytuje komunikat LG. Dodał, że "połączenie wiedzy, doświadczenia i nowoczesnego sprzętu obu firm zapobiegnie niespodziewanym zdarzeniom oraz zapewni skuteczną likwidację skutków awarii".

Olkiewicz podkreślił, że wspólne ćwiczenia są jedynie niedużą częścią ścisłej współpracy Polski i Litwy w realizacji projektu Rail Baltica.

"Chcemy aktywnie wykorzystać przyszłe europejskie połączenie kolejowe, zapewnić szybką i wygodną podróż, dlatego musimy się nauczyć wspólnie dbać o ten odcinek" - powiedział dyrektor ds. infrastruktury LG Karolis Sankovskis.

Podczas piątkowych ćwiczeń zainscenizowane zostało wykolejenie się cysterny. Pracownicy obu spółek kolejowych musieli ugasić pożar, uszczelnić cysternę i ustawić ją na torach.

Jak zaznaczono w komunikacie LG, podczas ćwiczeń specjaliści z obu krajów uczyli się też współdziałania pokonując barierę językową.

Projekt budowy europejskiej linii kolejowej Rail Baltica, która połączy Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki ma się zakończyć w 2026 roku. Odcinek kolei od granicy z Polską do Mockawy zakończono w 2015 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rail Baltica
Litwa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.