TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Automatyczne drzwi na dworcach
PKP SA - Opublikowano: 25.01.2016 14:26:47

PKP S.A. rozpoczęła pilotażowy program automatycznego otwierania i zamykania dworców kolejowych. Obecnie taką funkcjonalność posiadają cztery obiekty w województwie mazowieckim.

PKP S.A. rozpoczęła pilotażowy program automatycznego otwierania i zamykania dworców kolejowych. Obecnie taką funkcjonalność posiadają cztery obiekty w województwie mazowieckim.

Dzięki wprowadzeniu systemu, dworce kolejowe w Rogowie, Chynowie, Sulejówku Miłosnej i Rembertowie są automatycznie otwierane i zamykane. Dotychczas zajmowali się tym pracownicy ochrony. Nowy system usprawnia ich pracę, pozwalając na większe skoncentrowanie się na czynnościach mających zapewnić bezpieczeństwo na terenie dworców.

Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu w określonych godzinach drzwi są automatycznie blokowane i odblokowywane, przy zapewnieniu możliwości wyjścia osobom, które zostały zablokowane w obiekcie oraz wejścia osobom upoważnionym. Zapewnieniu bezpieczeństwa służą także kamery. Pracownicy ochrony mogą na bieżąco sprawdzać czy zarejestrowane w systemie zdarzenia alarmowe wymagają ich interwencji. Jeszcze w tym kwartale nowy system zostanie zastosowany na czterech kolejnych dworcach: Warszawa Ursus, Kolumna Łask, Błonie i Tomaszów Mazowiecki.

- Nowy system otwierania i zamykania dworców jest projektem pilotażowym. Czas trwania projektu przewidziano na rok. W tym czasie sprawdzimy zarówno skuteczność zastosowanego rozwiązania, jak i ewentualne oszczędności z tym związane ? mówi Marian Ślimak, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych w PKP S.A.

Informacja o automatycznym blokowaniu drzwi zamieszczona jest na drzwiach każdego z dworców. Jeszcze w tym półroczu komunikaty o automatycznym zamknięciu drzwi będą wygłaszane w sposób automatyczny przez zamontowane w ramach systemu nagłośnienie.

Montaż systemu nie wpływa na dotychczasowe godziny otwarcia dworców.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.