TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy za pociągi na odcinku Łódź Arturówek- Zgierz Północ
ŁKA - Opublikowano: 09.06.2017 12:19:37
Autobusy za pociągi na odcinku Łódź Arturówek- Zgierz Północ (źródło: ŁKA)

W okresie 11 czerwca- 2 września na odcinku Łódź Arturówek- Zgierz Północ obowiązywać będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Autobus zatrzymywał będzie się na przystankach: Łódź Arturówek, Plac Kilińskiego, ul. Długa/ Armii Krajowej, ul Parzęczewska przy Szpitalu, Zgierz Północ. Przejazd realizowany będzie pojazdami niskopodłogowymi z możliwością przewozu rowerów i wózków dziecięcych. W Komunikacji Zastępczej obowiązują bilety ŁKA.

Całkowita przerwa w ruchu pociągów obowiązująca w okresie 11.06 - 02.09.2017r. na odcinku Łódź Arturówek – Zgierz spowodowana będzie remontem mostu na wysokości ul. Łagiewnickiej w Łodzi prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. .

W celu zapewnienia bezproblemowego połączenia ze Zgierza do Łodzi Widzewa uruchamiamy Zastępczą Komunikację Autobusową pomiędzy tymi stacjami. Dotrze ona jednak nie tylko do samego dworca w Zgierzu, ale aż do stacji Zgierz Północ, zatrzymując się także na wybranych przystankach w mieście.

Ze względu na to, że linia przebiega przez obszary rekreacyjne dzięki wprowadzeniu na trasę autobusów niskopodłogowych zostanie zachowana możliwość przewozu rowerów i wózków.

Zachowany zostanie nadal kurs Zgierz – Koluszki przez Łódź Widzew – odjazd ze Zgierza o godzinie 15:08.

Przy ustalaniu godzin odjazdów i przyjazdów przyjęto zasadę, że ze względów technicznych oraz skomunikowania godziny odjazdów i przyjazdów do i ze stacji Łódź Widzew pozostaną bez zmian czyli autobusy dojadą później do przystanków Zgierz i Zgierz Północ oraz wyjadą z nich odpowiednio wcześniej.Sprawdź też:
ŁKA
Łódź
ZKA

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.