TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusem nie pociągiem nie tylko do Helu, ale także z Kościerzyny do Chojnic
KOŚCIERZYNA, CHOJNICE, ZKA, POMORSKIE, PRZEWOZY REGIONALNE InfoRail.pl - Opublikowano: 07.12.2017 15:58:56 8 komentarzy
Autobusem nie pociągiem nie tylko do Helu, ale także z Kościerzyny do Chojnic

Trasa Władysławowo – Hel nie jest jedyną, na której w nowym rozkładzie jazdy będą kursować autobusy Przewozów Regionalnych. Pojadą również z Kościerzyny do Chojnic.

Trasa Władysławowo – Hel nie jest jedyną, na której w nowym rozkładzie jazdy będą kursować autobusy Przewozów Regionalnych. Pojadą również z Kościerzyny do Chojnic.

Przewoźnik właśnie ogłosił przetarg na obsługę tego połączenia, w celu, jak to określono uzupełnienia realizowanych na tej trasie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 8.1.2018 r. do 8.12.2018 r. A zatem przez cały rok. Na linii helskiej w sezonie autobusy nie pojadą.

Do realizacji usługi przewozowej niezbędne jest dysponowanie dwoma autobusami: jeden autobus o pojemności minimum czterdzieści osiem miejsc siedzących, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wyprodukowany nie wcześniej niż 2002 roku, drugi o pojemności minimum pięćdziesiąt pięć miejsc siedzących, wyprodukowany nie wcześniej niż w 1998 roku.

Szacunkowa wartość zamówienia została określona między 435 000,00 i 745 000,00 PLN.

Oferty można składać do 21 grudnia 2017 roku, decyduje tylko cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
 • www – 07.12.2017

  No i jak tu lubić PR-y...

 • q – 07.12.2017

  Ale czy to znaczy, że w ogóle nie będzie pociągów na tej trasie? W RJ zaplanowano raptem dwa kursy dziennie na tej trasie, to który z nich ma być tym "uzupełnieniem" autobusowym?

 • dev – 07.12.2017

  Elektryfikować! Wszystkie linie elektryfikować, to recepta na wszystko! Tu właśnie wychodzi potencjał sezonowy tej linii i kompletny brak jakiejkolwiek elastyczności jeśli chodzi o PKP czy jakąkolwiek spółkę kolejową w Polsce.

 • Zetes – 08.12.2017

  @devPrzyznam się, że nie za bardzo rozumiem. Elektryfikacja spowoduje wzrost ilości chętnych do podróżowania pociągiem? Połączenie Słupsk - Ustka jakoś nie potwierdza tego założenia.

 • kolejFAN – 08.12.2017

  Drut na trasach Reda-Wielka Wieś (plus trzecia szyna do Helu), Lębork-Księstwo Kaszubskie, Braniewo-Elbląg i Korsze-Bartoszyce. Wszystko od zaraz!

 • dev – 08.12.2017

  @Zetes: Nie zrozumiałeś ironii. Poczytaj jak betonowe mikolstwo i pseudoeksperci mają parcie na elektryfikację tego odcinka...

 • Zetes – 08.12.2017

  @dev Dziękuję za to wyjaśnienie. Przypuszczałem, że to żart ale pojawiło się ostatnio tyle absurdalnych pomysłów , że wolałem się upewnić.

 • Heniek – 10.12.2017

  Już UM się spodobało oszczędzanie na poc/km. zamiast w sezonie zarobić na eksploatację, zniechęcają w ten sposób ludzi do korzystania z kolei. Mam dosyć tych przesiadek a co ma powiedzieć kobieta która jedzie z dzieckiem i z wózkiem Helu do szpitala do Pucka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!