TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusem nie pociągiem nie tylko do Helu, ale także z Kościerzyny do Chojnic
KOŚCIERZYNA, CHOJNICE, ZKA, POMORSKIE, PRZEWOZY REGIONALNE InfoRail.pl - Opublikowano: 07.12.2017 15:58:56 8 komentarzy
Autobusem nie pociągiem nie tylko do Helu, ale także z Kościerzyny do Chojnic

Trasa Władysławowo – Hel nie jest jedyną, na której w nowym rozkładzie jazdy będą kursować autobusy Przewozów Regionalnych. Pojadą również z Kościerzyny do Chojnic.

Trasa Władysławowo – Hel nie jest jedyną, na której w nowym rozkładzie jazdy będą kursować autobusy Przewozów Regionalnych. Pojadą również z Kościerzyny do Chojnic.

Przewoźnik właśnie ogłosił przetarg na obsługę tego połączenia, w celu, jak to określono uzupełnienia realizowanych na tej trasie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 8.1.2018 r. do 8.12.2018 r. A zatem przez cały rok. Na linii helskiej w sezonie autobusy nie pojadą.

Do realizacji usługi przewozowej niezbędne jest dysponowanie dwoma autobusami: jeden autobus o pojemności minimum czterdzieści osiem miejsc siedzących, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wyprodukowany nie wcześniej niż 2002 roku, drugi o pojemności minimum pięćdziesiąt pięć miejsc siedzących, wyprodukowany nie wcześniej niż w 1998 roku.

Szacunkowa wartość zamówienia została określona między 435 000,00 i 745 000,00 PLN.

Oferty można składać do 21 grudnia 2017 roku, decyduje tylko cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
 • www – 07.12.2017

  No i jak tu lubić PR-y...

 • q – 07.12.2017

  Ale czy to znaczy, że w ogóle nie będzie pociągów na tej trasie? W RJ zaplanowano raptem dwa kursy dziennie na tej trasie, to który z nich ma być tym "uzupełnieniem" autobusowym?

 • dev – 07.12.2017

  Elektryfikować! Wszystkie linie elektryfikować, to recepta na wszystko! Tu właśnie wychodzi potencjał sezonowy tej linii i kompletny brak jakiejkolwiek elastyczności jeśli chodzi o PKP czy jakąkolwiek spółkę kolejową w Polsce.

 • Zetes – 08.12.2017

  @devPrzyznam się, że nie za bardzo rozumiem. Elektryfikacja spowoduje wzrost ilości chętnych do podróżowania pociągiem? Połączenie Słupsk - Ustka jakoś nie potwierdza tego założenia.

 • kolejFAN – 08.12.2017

  Drut na trasach Reda-Wielka Wieś (plus trzecia szyna do Helu), Lębork-Księstwo Kaszubskie, Braniewo-Elbląg i Korsze-Bartoszyce. Wszystko od zaraz!

 • dev – 08.12.2017

  @Zetes: Nie zrozumiałeś ironii. Poczytaj jak betonowe mikolstwo i pseudoeksperci mają parcie na elektryfikację tego odcinka...

 • Zetes – 08.12.2017

  @dev Dziękuję za to wyjaśnienie. Przypuszczałem, że to żart ale pojawiło się ostatnio tyle absurdalnych pomysłów , że wolałem się upewnić.

 • Heniek – 10.12.2017

  Już UM się spodobało oszczędzanie na poc/km. zamiast w sezonie zarobić na eksploatację, zniechęcają w ten sposób ludzi do korzystania z kolei. Mam dosyć tych przesiadek a co ma powiedzieć kobieta która jedzie z dzieckiem i z wózkiem Helu do szpitala do Pucka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.