TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva z umową na lotniskową linię do Modlina
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2019 18:00:07
Arriva z umową na lotniskową linię do Modlina

29 marca odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Kolejami Mazowieckimi i Arriva na obsługę linii lotniskowej ze stacji kolejowej na terminal lotniska w Modlinie.

29 marca odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Kolejami Mazowieckimi i Arriva na obsługę linii lotniskowej ze stacji kolejowej na terminal lotniska w Modlinie. Arriva złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie i będzie realizowała przewozy przez kolejne 3 lata.

W trakcie kontraktu przewoźnik Arriva wykona pracę eksploatacyjną w wymiarze 602 800 wozokilometrów. Długość obsługiwanej trasy to ok. 5,5 km. Do obsługi zlecenia spółka wykorzysta 3 sprawdzone autobusy SOR NB12, umożliwiające przewóz 100 osób w tym 31 na miejscach siedzących, wyposażone w klimatyzację oraz silnik spełniający normy czystości spalin Euro 5 EEV. W ramach usługi uruchamianych będzie blisko 100 kursów dziennie między godziną 4.00 a 24.00.

Zadowoleni podróżni

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Arriva, zarówno jeśli chodzi o przewozy pasażerów na lotnisko w Modlinie, jak też w zakresie zastępczej komunikacji autobusowej realizowanej na trasie pomiędzy Otwockim i Dęblinem. To wiarygodny partner, z którego usług zadowoleni są także nasi podróżni. Jestem przekonany, że nasza współpraca w ramach kolejnej umowy będzie przebiegała równie satysfakcjonująco – powiedział - Dariusz Grajda członek zarządu Kolei Mazowieckich.

-"To duża radość i satysfakcja, że będziemy nadal przewozić pasażerów ze stacji kolejowej w Modlinie do najszybciej rozwijającego się lotniska w regionie. To sprawnie działający model komunikacji publicznej łączący przewozy kolejowe i autobusowe, cieszymy się że możemy być częścią tego systemu – powiedział Marcin Polewicz, członek zarządu Arriva ds. operacyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
lotnisko
koleje
Arriva