TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva w... Głuchołazach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.01.2018 13:00:50 1 komentarz
fot. glucholazy.pl

Od 1 stycznia nowym operatorem komunikacji miejskiej w Głuchołazach jest Arriva. W trakcie rocznego kontraktu przewoźnik wykona pracę eksploatacyjną na poziomie nieco ponad 68 000 wzkm.

Od 1 stycznia nowym operatorem komunikacji miejskiej w Głuchołazach jest Arriva. W trakcie rocznego kontraktu przewoźnik wykona pracę eksploatacyjną na poziomie nieco ponad 68 000 wzkm. To jednak nie jedyna zmiana, która czeka pasażerów w Głuchołazach.

22 grudnia 2017 roku Gmina Głuchołazy podpisała roczną umowę z Arrivą na obsługę komunikacji miejskiej w tym przygranicznym mieście. Kontrakt będzie obowiązywał do końca tego roku. Przez ten czas Arriva wykona pracę eksploatacyjną na poziomie minimum 68 372 wzkm. Zainkasuje za to 219 043,63 PLN netto. Oznacza to, że przewozy będą rozliczane według stawki 3,20 zł/wzkm netto.

Zgodnie z warunkami kontraktu przewoźnik musi do obsługi 4 linii w Głuchołazach skierować jeden autobus. Musi to być pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż 2005 roku. Na jego pokładzie ma podróżować przynajmniej 30 pasażerów. Minimum 20 osób ma mieć zapewniony przejazd na miejscy siedzącym.

Prócz przewoźnika pasażerów komunikacji w Głuchołazach- która jest bezpłatna - czeka jeszcze jedna zmiana. Od 1 stycznia 2018 roku biało-niebieski autobus dojedzie do Rudawy i ponownie wróci przez Bodzanów na dworzec autobusowy w Głuchołazach. Ponadto utrzymana zostanie linia nr 4 z Głuchołaz do Pokrzywnej. Wzorem lat ubiegłych zostanie ona uruchomiona w sezonie wycieczkowym tj. od kwietnia do października.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Głuchołazy
UG
Arriva
BKM
  • Stylista – 18.01.2018

    Warto odwiedzić Głuchołazy, oraz okolice, blisko do Czech,

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!