TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva poza wspólnym biletem?
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2017 17:57:54 8 komentarzy
Arriva poza wspólnym biletem?

W pierwszych dniach swojego urzędowania na stanowisku Prezesa PKP SA Krzysztof Mamiński obwieścił, że wspólny bilet kolejowy jest już blisko. Tyle, że wspólny będzie on jedynie dla trzech przewoźników.

W pierwszych dniach swojego urzędowania na stanowisku Prezesa PKP SA Krzysztof Mamiński obwieścił, że wspólny bilet kolejowy jest już blisko. Tyle, że wspólny będzie on jedynie dla trzech przewoźników.

W grę wchodzą PKP Intercity, PKP SKM i Przewozy Regionalne, a zatem spółki bezpośrednio lub pośrednio kontrolowane przez państwo. Niby w kolejnych etapach współpraca ta ma być rozszerzona. Trochę trudno w to jednak uwierzyć, zważywszy na fakt, że niektórzy przewoźnicy nie zostali nawet zaproszeni do rozmów. Nie otrzymaliśmy zaproszenia do rozmów od spółki PKP SA, na temat wspólnego biletu ? mówi nam Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy. I nie jest to zła wola wspomnianego przewoźnika. Mając na uwadze m.in. fakt, że integracja biletowa to jeden z ważnych sposobów zwiększenia konkurencyjności transportu kolejowego, jesteśmy otwarci na rozmowy w tym zakresie ? dodaje przedstawicielka przewoźnika. Arriva zatem chciałaby, ale nikt jej do rozmów nie zaprasza. Tymczasem PKP SA umywa ręce. W kolejnych etapach planowane jest włączanie pozostałych spółek kolejowych ? informuje Paulina Jankowska, rzecznik prasowy PKP SA. Zapytana o Arrivę stwierdza jednak, że prace nad wspólnym biletem koordynuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a PKP S.A. aktywnie w nich uczestniczy. Aktualnie uczestnicy prac koncentrują się na przygotowaniu do wdrożenia pierwszego etapu. O dalszych postępach prac i planach będzie można poinformować w późniejszym terminie ? mówi.

Planach, które dodajmy Arrivy nie obejmują. A to oznacza, że koncepcja wspólnego biletu będzie ułomna, jeśli ? rzecz jasna ? w ogóle zostanie wdrożona?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Arriva
bilet
 • a – 21.03.2017

  PKP IC oraz PR to już coś, nawet jeżeli do tego nikt inny nie przystąpi

 • dx – 21.03.2017

  przecie Arriva honoruje bilety PR - w czym więc problem?

 • kkk – 22.03.2017

  Nie wróżę Arrivie świetlanej przyszłości... przecież mają się zwijać z polskiego rynku kolejowego a stawiają coraz bardziej na autosmrody...

 • Mikey – 22.03.2017

  No cóż, beton delikatnie wypycha Arrivę, krok po kroku. Ze szkodą dla pasażerów.Sprawy wspólnego biletu powinno obsługiwać np. PLK, ale tylko jeżeli byłoby w pełni niezależne od PKP.

 • tymeek11 – 22.03.2017

  Arriva jest niemiecka , więc wroga dla Dobrej Zmiany.To jedyne wytłumaczenie

 • www – 22.03.2017

  Ale Koleje Dolnośląskie są polskie. I też wrogie? http://inforail.pl/koleje-dolnoslaskie-tez-poza-wspolnym-biletem_more_92958.html

 • a – 22.03.2017

  Arriva jest brytyjska

 • Autor1 – 23.03.2017

  @a Arriva jest niemiecka, nie brytyjska. Kiedyś była brytyjska zanim nie kupiło jej Deutsche Bahn. W tej chwili marka Arriva jest używana na wszystkich rynkach zagranicznych poza Niemcami. Arriva przejęła w Polsce także biznes autobusowy odkupując od francuzów autobusową część Veolii. Teraz obie spólki Arriva Bus i Arriva RP mają siedzibę w Toruniu i należą do Niemców.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.