TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva poza wspólnym biletem?
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2017 17:57:54 8 komentarzy
Arriva poza wspólnym biletem?

W pierwszych dniach swojego urzędowania na stanowisku Prezesa PKP SA Krzysztof Mamiński obwieścił, że wspólny bilet kolejowy jest już blisko. Tyle, że wspólny będzie on jedynie dla trzech przewoźników.

W pierwszych dniach swojego urzędowania na stanowisku Prezesa PKP SA Krzysztof Mamiński obwieścił, że wspólny bilet kolejowy jest już blisko. Tyle, że wspólny będzie on jedynie dla trzech przewoźników.

W grę wchodzą PKP Intercity, PKP SKM i Przewozy Regionalne, a zatem spółki bezpośrednio lub pośrednio kontrolowane przez państwo. Niby w kolejnych etapach współpraca ta ma być rozszerzona. Trochę trudno w to jednak uwierzyć, zważywszy na fakt, że niektórzy przewoźnicy nie zostali nawet zaproszeni do rozmów. Nie otrzymaliśmy zaproszenia do rozmów od spółki PKP SA, na temat wspólnego biletu ? mówi nam Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy. I nie jest to zła wola wspomnianego przewoźnika. Mając na uwadze m.in. fakt, że integracja biletowa to jeden z ważnych sposobów zwiększenia konkurencyjności transportu kolejowego, jesteśmy otwarci na rozmowy w tym zakresie ? dodaje przedstawicielka przewoźnika. Arriva zatem chciałaby, ale nikt jej do rozmów nie zaprasza. Tymczasem PKP SA umywa ręce. W kolejnych etapach planowane jest włączanie pozostałych spółek kolejowych ? informuje Paulina Jankowska, rzecznik prasowy PKP SA. Zapytana o Arrivę stwierdza jednak, że prace nad wspólnym biletem koordynuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a PKP S.A. aktywnie w nich uczestniczy. Aktualnie uczestnicy prac koncentrują się na przygotowaniu do wdrożenia pierwszego etapu. O dalszych postępach prac i planach będzie można poinformować w późniejszym terminie ? mówi.

Planach, które dodajmy Arrivy nie obejmują. A to oznacza, że koncepcja wspólnego biletu będzie ułomna, jeśli ? rzecz jasna ? w ogóle zostanie wdrożona?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Arriva
bilet
 • a – 21.03.2017

  PKP IC oraz PR to już coś, nawet jeżeli do tego nikt inny nie przystąpi

 • dx – 21.03.2017

  przecie Arriva honoruje bilety PR - w czym więc problem?

 • kkk – 22.03.2017

  Nie wróżę Arrivie świetlanej przyszłości... przecież mają się zwijać z polskiego rynku kolejowego a stawiają coraz bardziej na autosmrody...

 • Mikey – 22.03.2017

  No cóż, beton delikatnie wypycha Arrivę, krok po kroku. Ze szkodą dla pasażerów.Sprawy wspólnego biletu powinno obsługiwać np. PLK, ale tylko jeżeli byłoby w pełni niezależne od PKP.

 • tymeek11 – 22.03.2017

  Arriva jest niemiecka , więc wroga dla Dobrej Zmiany.To jedyne wytłumaczenie

 • www – 22.03.2017

  Ale Koleje Dolnośląskie są polskie. I też wrogie? http://inforail.pl/koleje-dolnoslaskie-tez-poza-wspolnym-biletem_more_92958.html

 • a – 22.03.2017

  Arriva jest brytyjska

 • Autor1 – 23.03.2017

  @a Arriva jest niemiecka, nie brytyjska. Kiedyś była brytyjska zanim nie kupiło jej Deutsche Bahn. W tej chwili marka Arriva jest używana na wszystkich rynkach zagranicznych poza Niemcami. Arriva przejęła w Polsce także biznes autobusowy odkupując od francuzów autobusową część Veolii. Teraz obie spólki Arriva Bus i Arriva RP mają siedzibę w Toruniu i należą do Niemców.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!