TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva pokazała pociągi dla regionu Żylińskiego
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.10.2019 12:45:34
Arriva pokazała pociągi dla regionu Żylińskiego (foto: Arriva CZ)

15 października przedstawiciele kraju Żylińskiego odwiedzili Arrivę, aby upewnić się, że firma ta jest wystarczająco przygotowana do rozpoczęcia świadczenia usług transportowych. Ma to nastąpić 15 grudnia.

15 października przedstawiciele kraju Żylińskiego odwiedzili Arrivę, aby upewnić się, że firma ta jest wystarczająco przygotowana do rozpoczęcia świadczenia usług transportowych. Ma to nastąpić 15 grudnia.  

"Ponieważ do wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pozostały dokładnie dwa miesiące, chcieliśmy zobaczyć na własne oczy obecną sytuację. Zadbaliśmy o to, aby ARRIVA była dobrze przygotowana. Pogłoski i niepotwierdzone doniesienia, że ​​przewoźnik nie będzie dysponować niezbędną flotą, zapleczem lub personelem, nie są oparte na prawdzie "- powiedział Pavel Botek, zastępca gubernatora kraju żylińskiego, odpowiedzialny za transport.

"Pojechaliśmy do Hranic na Moravě, gdzie uruchamiane są jednostki Coradia Lint, które ARRIVA skieruje na linie regionalne w kraju żylińskim. Jeden z takich pociągów przewiózł nas do Ostrawy i Hranic" - dodał Pavel Botek.

"W regionie zlińskim będziemy mieli dziesięć takich niskopodłogowych klimatyzowanych pociągów, które zabiorą pasażerów między Újezdec u Luhačovice a Luhačovice lub na trasie z Velké Karlovice do Vsetín. Oczywiście zostaną one również rozmieszczone na linii ze Starych Městów koło Uherskich Hradištów do Bylnic, co stanowi około 85% potrzeb operacyjnych"- mówił Michał Miklenda, szef operacyjny ARRIVA Moravia. "W grudniu zmieni się wiele w transporcie kolejowym. Wszystkie nasze pociągi będą miały bezpłatny dostęp do Internetu, gniazda do ładowania telefonów komórkowych oraz wodę pitną" – dodał.

W Hranicach na Moravě wszystkie dziesięć pociągów Lint zostanie poddanych niezbędnym modyfikacjom, aby mogły kursować na czeskich torach. Urząd kolejowy zatwierdził już ich próbną eksploatację. Każdy skład musiał przejechać co najmniej 5000 km przed uruchomieniem. Ponadto w Šumperku przygotowywane są jednostki silnikowe serii 845, które uzupełnią flotę taborową przeznaczoną dla regionu. Jednostki te, znane pasażerom z linii Nitra - Uherské Hradiště - Praga, będą stopniowo zastępowane przez bardziej nowoczesne składy, wyprodukowane przez Stadlera do końca 2022 roku.

Od 15 grudnia przez kolejne 10 lat pociągi ARRIVA będą kursować na liniach kolejowej w regionie Żylińskim.

 

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
Czechy