TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Alstom składa odwołanie w Warszawie, termin ponownie przesunięty
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.05.2017 09:42:15 4 komentarze
Alstom składa odwołanie w Warszawie, termin ponownie przesunięty

Termin otwarcia ofert w przetargu na dostawę tramwajów dla Warszawy ponownie przesunięty. Tym razem z 9 na 16 maja.

Termin otwarcia ofert w przetargu na dostawę tramwajów dla Warszawy ponownie przesunięty. Tym razem z 9 na 16 maja.

Co więcej wpłynęło też odwołanie. Przesłał je Alstom, który podnosi jeden drobny zarzut. Czyżby gra na opóźnienie? Producent bowiem domaga się zmiany zapisu "ceny jednostkowe tramwajów netto w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny jednostkowe tramwajów netto w zamówieniu podstawowym" na zapis "ceny jednostkowe tramwajów w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny tramwajów w zamówieniu podstawowym i nie mogą być niższe w stosunku do odpowiednich cen jednostkowych netto tramwajów w zamówieniu podstawowym". W kontekście przedstawionych przez Tramwaje Warszawskie informacji o spotkaniu, na którym producenci mogli zgłaszać swój uwagi, złożenie przez Alstom odwołania wydaje się nieco zaskakujące. Zwłaszcza jeśli spoglądamy na jego treść.

Alstom twierdzi, że zamierza złożyć ofertę w przetargu warszawskim, jednak przy takim brzmieniu wskazanych zapisów może okazać się to niemożliwe. Firma kwestionuje tym samym ustalenie przez zamawiającego dolnej ceny za tramwaje z opcji.

I na koniec jako ciekawostkę dodajmy, że w toku postępowania zadano 524 pytania. Niewątpliwie szykuje się jeden z najciekawszych przetargów na dostawę tramwajów w Polsce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
Alstom
przetarg
 • YburG – 08.05.2017

  I tak nie maja szans

 • dd – 08.05.2017

  - ludzie z Pesy? Całkiem możliwe.

 • www – 08.05.2017

  A nie powinno być: "Firma kwestionuje tym samym ustalenie przez zamawiającego górnej ceny za tramwaje z opcji."Według propozycji Alstomu cena ma być dokładnie taka sama? Prościej po polsku nie mogli powiedzieć o co im chodzi?

 • jatal – 08.05.2017

  @ wwwW artykule brakuje podstawowej treści odwołania.Alstom protestuje przeciwko zapisowi że "cena tramwaju z opcji nie może być niższa niż 7% ceny tramwaju z podstawowej częsci przetargu".Biorąc pod uwagę że obecny zapis akurat jest na rękę Alstomowi (bo chyba mało kto wierzy że Alstom w opcji sam chce oferować jeszcze niższą cenę) to odwołanie trudno zrozumieć inaczej niż grą na odwlekanie otwarcia ofert.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!