TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akt oskarżenia ws. zderzenia tira z pociągiem w Świebodzinie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2019 11:45:11
Akt oskarżenia ws. zderzenia tira z pociągiem w Świebodzinie (foto: Policja)

Do 15 lat więzienia grozi 56-letniemu obywatelowi Rosji, który w kwietniu br. w Świebodzinie (Lubuskie), jadąc ciężarówką pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z pociągiem.

Do 15 lat więzienia grozi 56-letniemu obywatelowi Rosji, który w kwietniu br. w Świebodzinie (Lubuskie), jadąc ciężarówką pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany w środę do sądu.

Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Z uwagi na to, że kierowca był pod wpływem alkoholu zagrożenie karą jest zaostrzone.

"Mężczyzna prowadził ciężarówkę mając 1,84 promila alkoholu we krwi. Sama katastrofa była efektem rażącego złamania przez oskarżonego przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym" – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Do wypadku doszło 26 kwietnia br. na jednym ze strzeżonych przejazdów kolejowych w Świebodzinie. Kierujący tirem 56-latek, pomimo włączonego czerwonego światła sygnalizacji i opuszczanej rogatki, taranując ją wjechał i zatrzymał się na przejeździe. Po chwili w ciężarówkę uderzył pociąg towarowy złożony z lokomotywy i cystern.

W wyniku zderzenia uszkodzony został nie tylko pojazd ciężarowy, ale również lokomotywa i cztery cysterny. Ponadto zniszczona została infrastruktura kolejowa, m.in.: dwie rogatki, sygnalizator drogowy i podkłady kolejowe na odcinku 150 m.

Na szczęście w nikt nie ucierpiał w katastrofie. Prokurator uznał jednak, że swoim postępowaniem kierowca tira naraził na utratę zdrowia i życia nie tylko siebie, ale i kilka osób znajdujących się w autach stojących przed przejazdem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Świebodzin