TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akt oskarżenia dla maszynisty za wypadek w Sośniach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.02.2019 14:53:41
Akt oskarżenia dla maszynisty za wypadek w Śośniach (źródło: TVP)

32-letni maszynista odpowie za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. skierowano akt oskarżenia.

32-letni maszynista odpowie za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. skierowano akt oskarżenia - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowego w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło w maju 2016 r. na stacji w Sośniach w powiecie ostrowskim. Wówczas wykoleiło się dziesięć wagonów pociągu towarowego prowadzonego przez 32-latka. Na tory wysypał się tłuczeń.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Jednak podnoszenie wagonów i sprzątanie tłucznia trwało kilka dni, co kosztowało Polskie Linie Kolejowe i Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. 1,7 mln zł.

"Prokuratura zarzuciła maszyniście nieumyślnie doprowadzenie do zdarzenia. Wbrew ciążącym na nim obowiązku wynikającym z instrukcji oraz informacji, które posiadał, nie sprawdził sprawności składu kolejowego, którym kierował" - powiedział prokurator Meler.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
wypadek
maszynista
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.