TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akiem kupi nawet 33 Traxx-ów od Bombardiera
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2018 09:19:51
fot. Akiem

Firma leasingowa Akiem i Bombardier Transportation podpisali dwie umowy ramowe na dostawę w sumie 33 lokomotywy TRAXX.

Firma leasingowa Akiem i Bombardier Transportation podpisali dwie umowy ramowe na dostawę w sumie 33 lokomotywy TRAXX.

Łączna kwota, na jaką opiewają, to 112 milionów EUR. Dostawy zaplanowane są na lata 2019 – 2021. Umowy obejmują 33 lokomotywy TRAXX, w tym TRAXX MS 2 (wielosystemowe), TRAXX AC 3 (prąd zmienny) i TRAXX DC3 (prąd stały).

"Ta dodatkowa partia 33 lokomotyw TRAXX spełnia zapotrzebowanie naszych klientów w całej Europie. Z flotą 180 TRAXX-ów do 2020 roku, wzmacniamy naszą zdolność do dostarczania niezawodnych, wydajnych, bezpiecznych i opłacalnych usług trakcyjnych oczekiwanych przez operatorów pasażerskich i towarowych. Ta owocna współpraca z Bombardier Transportation umożliwia Grupie Akiem dostawy lokomotyw dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów w całej Europie. Tym samym sprawiamy, że nasza grupa jest ważnym, długoterminowym, wiarygodnym partnerem i dostawcą" – powiedział Fabien Rochefort, dyrektor generalny Akiem Group.

"Bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy te dodatkowe zamówienia na lokomotywy od Akiem, co dodatkowo wzmocniło nasze partnerstwo z tym ważnym klientem. Wprowadziliśmy naszą wszechstronną platformę lokomotyw TRAXX 18 lat temu i od tego czasu nieustannie ulepszamy jej funkcje. Z ponad 2200 sprzedanymi jednostkami ta innowacyjna platforma wykazała swój sukces. Po ostatnich zamówieniach Akiem będzie miał flotę 180 lokomotywy TRAXX" – dodał Peter Ammann z Bombardier Transportation.

Jak podał producent BOMBARDIER TRAXX 3 to najnowocześniejsza czteroosiowa platforma lokomotyw w Europie. Trzy modele: TRAXX AC3, TRAXX MS3 i TRAXX DC3 oferują opcjonalną funkcję Last Mile, wsparcie silnika dieslowskiego. Dzięki temu możliwe jest operowania na niezelektryfikowanych odcinkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Akiem
Traxx
lokomotywa
Bombardier
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.