TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Adamczyk: skończył się czas zamykania linii kolejowych i dworców
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2019 11:37:05
Adamczyk: skończył się czas zamykania linii kolejowych i dworców (foto: MI)

Inwestujemy w kolej w całej Polsce. Skończył się czas zamykania linii kolejowych i niszczejących dworców - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inwestujemy w kolej w całej Polsce. Skończył się czas zamykania linii kolejowych i niszczejących dworców - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak mówił we Wrocławiu szef infrastruktury, "szlaki kolejowe na Dolnym Śląsku do 2023 roku, to ponad 2 mld zł, które zostanie wydane na ich przebudowę i rozbudowę" Dodał, że remont 200 dworców kolejowych, kosztuje ponad 2 mld zł. Adamczyk zaznaczył, że Krajowy Program Kolejowy to program inwestycyjny na skalę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Dodał, że to kwota ponad 70 mld zł, która dzięki decyzji premiera została zwiększona.

Minister zauważył, że wielkim wyzwaniem jest poprawa ruchu aglomeracyjnego w polskich miastach, a kolej ma tu do odegrania ważną rolę. "Dziś mamy renesans transportu kolejowego, 311 milionów pasażerów przewiezionych transportem kolejowym w ubiegłym roku, to historyczny rekord" - podkreślił. Dodał, że Wrocław potrzebuje takich rozwiązań w zakresie transportu kolejowego, które umożliwią normalną komunikacje w tym mieście i uczynią transport kolejowy główną osia transportu w tym mieście

Jak podkreślił, wielkim wyzwaniem jest poprawa ruchu aglomeracyjnego w polskich miastach. "Inwestujemy w polską kolej w każdym regionie kraju, w dużych miastach jak: Wrocław czy Warszawa i w małych miejscowościach" - dodał.

Wrocław potrzebuje takich rozwiązań w zakresie transportu kolejowego, które umożliwią normalną komunikacje w tym mieście i uczynią transport kolejowy główną osia transportu w tym mieście - mówił minister. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrzej Adamczyk
dworzec