TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Adamczyk: Rekord na kolei to efekt systematycznej pracy
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2018 10:17:36
Adamczyk: Rekord na kolei to efekt systematycznej pracy (foto: MIB)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl 2017 r. był rekordowy dla polskich przewozów pasażerskich. Blisko 304 mln przewiezionych koleją pasażerów to najlepszy wynik od 15 lat.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl 2017 r. był rekordowy dla polskich przewozów pasażerskich. Blisko 304 mln przewiezionych koleją pasażerów to najlepszy wynik od 15 lat.

To efekt systematycznej pracy i staranności PKP PLK. Mimo zwiększonych prac modernizacyjnych znacząco zwiększyła się liczba pasażerów polskich kolei. Zwiększył się też wolumen przewozów towarowych. Dziękujemy PKP PLK za odpowiedzialne prowadzenie procesów inwestycyjnych. Doceniamy też starania przewoźników, aby pasażerowie wygodnie i bezpiecznie docierali do celu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ministerstwo Infrastruktury podało, że na wyniki przewozowe nie wpłynęły istotnie prowadzone modernizacje linii kolejowych. W drugiej połowie 2017 r. na wielu odcinkach rozpoczęły się inwestycje. W pewnym stopniu zakłóciły one wzrost ruchu pasażerskiego. Niektóre remonty wymagają bowiem całkowitego zamknięcia linii. Prowadzone są również gruntowne modernizacje głównych ciągów komunikacyjnych. Mimo tych utrudnień rok 2017 okazał się jednak dużo lepszy od 2016.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Ministerstwo Infrastruktury
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.