TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Adamczyk: PKP Intercity z zamówieniami na 3 mld zł u polskich firm
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2019 14:16:44 1 komentarz
Adamczyk: PKP Intercity z zamówieniami na 3 mld zł u polskich firm

Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski realizuje zamówienia dla PKP Intercity o wartości ponad 1 mld zł - poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski realizuje zamówienia dla PKP Intercity o wartości ponad 1 mld zł - poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przewoźnik złożył już zamówienia w polskich firmach warte 3 mld zł.

Fabryka Pojazdów Szynowych Cegielski ma udział ponad 1 mld złotych w kwocie 3 mld zł wydawanych przez narodowego przewoźnika na przebudowę, modernizację i budowę nowego taboru w krajowych firmach - powiedział Adamczyk.

To ponad 100 modernizowanych wagonów w tym wagony restauracyjne i ponad 50 budowanych nowych wagonów. Inwestujemy w polski tabor, polska kolej musi się rozwijać, a polscy producenci muszą w rozwoju polskiej kolei brać bezpośrednio udział. I to jest polityka naszego rządu - dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrzej Adamczyk
PKP Intercity
wagon
FPS
Cegielski
  • Michał Piwowarczyk – 30.05.2019

    "Przewoźnik złożył już zamówienia w polskich firmach warte 3 mld zł. Fabryka Pojazdów Szynowych Cegielski ma udział ponad 1 mld złotych w kwocie 3 mld zł wydawanych przez narodowego przewoźnika na przebudowę, modernizację i budowę nowego taboru w krajowych firmach - powiedział Adamczyk." A gdzie reszta "polskich firm" ? Gdzie 2mld złotych ? W PESIE ? No tak bo NEWAG przecież za dobrze sobie radzi żeby dostać jakiekolwiek zamówienie od PKPIC tylko trzeba dać kolegom z Brzydgoszczy zarobić...

  • DarekP – 30.05.2019

    Bardzo się cieszymy, że rząd nam tak dawkuje te radosne informacje, od samego początku było wiadomo, że wszystkie opcje zostaną wykorzystane. Istniał choć cień szansy, że zanim wystartują opcje to pojawi się choć po kilka sztuk z zamówienia bazowego, by było wiadomo, że nie zamawia się bubli. Ale nie strach przed rosnącymi cenami i kalendarz wyborczy mają swoje prawa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.