TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Adamczyk na Kongresie Rozwoju Kolei: Newag i PESA produkują dobre pojazdy
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.01.2019 15:43:21 4 komentarze
Adamczyk na Kongresie Rozwoju Kolei: Newag i PESA produkują dobre pojazdy

Patriotyzm nowoczesny to koncentracja na tym, co warto rozwijać w naszym kraju - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w trakcie I Kongresu Rozwoju Kolei.

Patriotyzm nowoczesny to koncentracja na tym, co warto rozwijać w naszym kraju - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w trakcie I Kongresu Rozwoju Kolei.

Adamczyk wziął udział w panelu "Kolej patriotyczna", przygotowanym w ramach I Kongresu Rozwoju Kolei. Jak powiedział, "jeżeli polska, nowoczesna lokomotywa spełnia warunki, to powinniśmy oprzeć się na polskich producentach". "Newag produkuje takie dobre produkty, Pesa Bydgoszcz także" - podkreślił minister.

"Nie możemy sobie wyobrazić, że Angela Merkel korzysta z samochodu Peugeot" - podał Adamczyk. "To jest aksjomat, że korzysta się z narodowego pojazdu" - dodał. "Patriotyzm nowoczesny to koncentracja na tym, co warto rozwijać w naszym kraju" - podkreślił Adamczyk.

"Patriotyczna kolej nie oznacza drożej, gorzej" - podał minister. "To przede wszystkim docenienie własnej możliwości" - powiedział. Jak przypomniał Adamczyk, "PKP Intercity ma 7 mld zł do 2023 rok na politykę taborową".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
Newag
Kongres Rozwoju Kolei
Andrzej Adamczyk
 • Mariusz Tuszyński – 28.01.2019

  Szczególnie PESA bezawaryjność i terminowość to ich dewiza :D

 • Peter Kaminski – 28.01.2019

  Po Newag powinna być kropka.

 • Kamil Wódczak – 28.01.2019

  Co do PESY to bym polemizował

 • Łukasz Butryn – 28.01.2019

  Polityczne pierdzielenie, nakłamać i przypodobać się wyborcom

 • Karel Gatt – 28.01.2019

  Panie ministrze, skoro tak, to dlaczego PKP Cargo kierowane przez Warsewicza z Rady Programowej PiS właśnie zakupiło lokomotywy w niemieckim Siemensie, a PKP IC kierowane przez Chraniuka będącego członkiem PiS zrezygnowało z opcji na 10 Dartów, a teraz stoi u progu zakupu 12 EZT w szwajcarskim Stadlerze?

 • Daniel Białek – 28.01.2019

  Tylko NEWAG.

 • Michał Kamiński – 28.01.2019

  Pan Adamczyk nie jeździ pociągami - chyba jeszcze nie stał 2,5 godziny w polu w zimnym Darcie.

 • DarekP – 28.01.2019

  Ale jedno trzeba zauważyć, Newag walczył jak lew, bo go upchnięto do Luxtorpedy 2.0, a teraz się okazuje, że wymienia się go na pierwszym miejscu i bez słowa też. Jak to się los potrafi odmienić.

 • Daniel Sporek – 28.01.2019

  Pesa :D

 • Dominik Włodarczyk – 28.01.2019

  Pesa co robi ? Jakie pojazdy ?

 • Patryk Szubiński – 28.01.2019

  Z Newagiem się zgodze...

 • zeus04 – 29.01.2019

  Newag może robi dobre na wiosnę i jesień. Na zimę i lato na pewno nie...

 • kolejFAN – 29.01.2019

  gama i karp nic mu nie mówi? a to ciekawe!

 • Edi666 – 29.01.2019

  Adamczyk jeździ BMW 7.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.