TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Adamczyk: Alstom miał duże problemy z internetem w Pendolino
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2018 13:40:06 9 komentarzy
Adamczyk: Alstom miał duże problemy z internetem w Pendolino

Internet w pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku - powiedział w środę szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Internet we wszystkich pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku - powiedział w środę szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Jesteśmy już po testach urządzeń, dzięki którym będzie dostęp do internetu w Pendolino. Testy wyszły bardzo dobrze" - powiedział Adamczyk. Dodał, że do ustalenia zostały "zasady realizacji tego przedsięwzięcia".

Minister przypomniał, że "zamawiający pociągi Pendolino przed laty, nie przewidział w tych pociągach internetu". "Skutkiem tego gwarant, producent, miał duże problemy, aby wyrazić zgodę na montaż takiej instalacji internetowej" - powiedział Adamczyk. Zaznaczył, że samodzielny montaż takich urządzeń byłby naruszeniem gwarancji.

Minister infrastruktury powiedział, że "dzisiaj relacje z producentem są bardzo dobre. Zarząd PKP Intercity zagwarantował, że to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku, w Pendolino będzie wi-fi".

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński mówił na początku stycznia br., że "w składach, które będą szły do przeglądów okresowych, będzie instalowane wi-fi". Dodał, że "nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować internet. Będziemy montować sukcesywnie" - dodał.

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska informowała na początku stycznia, że spółka dostała ofertę na projekt techniczny instalacji wi-fi w Pendolino.

"Po analizie dokumentacji będziemy w stanie przedstawić harmonogram. Ze względu na trwające postępowanie nie możemy jeszcze przedstawić informacji finansowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie konieczna ingerencja w poszycie pojazdu" - powiedziała.

"Natomiast w przypadku technologii dostępu do internetu przewidujemy łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach" - informowała spółka.

Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma wi-fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach, takich jak Dart i Flirt.Sprawdź też:
Alstom
Pendolino
 • Adam – 10.01.2018

  Po prostu IC się ogarnęło i zamówiło montaż u jedynego możliwego wykonawcy, którym jest producent.

 • emig – 10.01.2018

  Ale stek kłamstw !!! Kto pamięta jak było naprawdę ?

 • zeus04 – 10.01.2018

  Bo Alstom nie montuje niesprawdzonych technologi. Potrzebowali 10 lat testów ;)

 • Bomba – 10.01.2018

  Alstom i technologia? Wyborny żart

 • Rafel – 10.01.2018

  Minister przypomniał, że "zamawiający pociągi Pendolino przed laty, nie przewidział w tych pociągach internetu" jakim trzeba być nie myślacym człowiekiem?

 • 123321 – 10.01.2018

  Wina tuska. Sukces dobrej zmiany.

 • www – 10.01.2018

  Niech instalują Wifi. Ale czy wzdłuż CMK i na linii do Gdańska w końcu działają sieci komórkowe? Różnie z tym bywało. Jeżeli działałyby tak jak trzeba to temat w sumie byłby mało istotny. To nie te czasy kiedy Wifi ma aż takie znaczenie.

 • www – 10.01.2018

  Hmmm. A czy jak rakieta leci w kosmos to czy w niej działają komórkowce? Bo może tam wifi ma takie znaczenie

 • mechanik – 13.01.2018

  Odwalcie sie od solarisa i bombardiera.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.