TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

9 z 19 lubuskich szynobusów nie jeździ
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.10.2018 11:45:05
9 z 19 lubuskich szynobusów nie jeździ

Wracamy do tematu wyłączonych z ruchu szunobusów. Tym razem ponownie zaglądamy do województwa lubuskiego. Nie jest dobrze.

Wracamy do tematu wyłączonych z ruchu szunobusów. Tym razem ponownie zaglądamy do województwa lubuskiego. Nie jest dobrze.

Województwo Lubuskie udostępnia operatorowi - Spółce Przewozy Regionalne 19 pojazdów. W dniu 2 października 2018r. wyłączonych z ruchu było 9 z nich – poinformował nas Michał Iwanowski Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego. A zatem, podobnie, jak na Podkarpaciu to prawie połowa.

Przyczyną wyłączeń są głównie obligatoryjne przeglądy wynikające z poziomów utrzymania, naprawy awaryjne oraz konieczność kompleksowej wymiany zużytych kół. Nawarstwienie problemu spowodowała niekorzystna sytuacja na rynku wykonawców takich usług, a konieczność stosowania procedur właściwych dla zamówień publicznych dodatkowo wydłużyła czas przestoju niektórych pojazdów. Nadmienić jednak należy, że w celu poprawy sytuacji, do obsługi pociągów na terenie województwa lubuskiego Spółka Przewozy Regionalne wykorzystuje również własny tabor. Urząd Marszałkowski nalicza Spółce Przewozy Regionalne kary finansowe za każdy przypadek uruchomienia pociągu w zestawieniu mniej pojemnym niż to określono w umowie, jak również za odwołanie pociągu – dodał Michał Iwanowski.

Problem Przewozów Regionalnych z taborem spalinowym robi się problemem nie tylko wojewódzkim, ale znacznie szerszym. Spółka oczywiście zasłania się tajemnicą i odmawia udzielania jakichkolwiek informacji w tym zakresie. Nie ulega jednak wątpliwości, że to po stronie przewoźnika należy zapisać konieczność takiego utrzymania pociągów, aby umożliwiało ono realizację założonego rozkładu jazdy. Jak widać na przykładzie województwa lubuskiego czy podkarpackiego Przewozy Regionalne nie za specjalnie przejmują się tym problemem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
Przewozy Regionalne
szt